ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

За минулу добу на Франківщині гасили понад 30 пожеж сухої трави

Лише за минулу добу на Прикарпатті зареєстровано 33 випадки загорянь сухої трави.

Про це повідомили в Управлінні ДСНС області, пише Дзеркало медіа.

Рятувальники вкотре наголошують: локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока.

Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди.

Виїзди на гасіння загорань сухої трави завдає чималих матеріальних втрат.   Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.

Читайте також: Мільйони у вогонь: у скільки обходяться Коломийщині підпали сухої трави. ФОТО

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.

Читайте також: Підпали на Коломийщині невипадкові, це цілеспрямована акція певних осіб, – Міністр екології Остап Семерак

До речі, після спалювання трави життя рослин і комах на цій території може відновитися не раніше, ніж через 5-6 років.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається із настійним проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю.

Читайте також: Невідомі підпалили знамениту Долину нарцисів на Закарпатті. ФОТО, ВІДЕО