ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Вулиці "Коломийські" у світі. ФОТО

- Коломия таки особливе місто, — переконаний Почесний краєзнавець України, коломиєць  Микола Савчук. — І одне з підтверджень цієї думки — назва вулиць у деяких українських і закордонних містах.

Як подає пан Микола, наразі відомо, що вул. Коломийська є в українських містах Івано-Франківську, Чернівцях, Львові, Києві, у столиці Польщі - Варшаві та  американському місті Вест Блумфілд (West Bloomfield).

ВУЛИЦЯ КОЛОМИЙСЬКА В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

В Івано-Франківську є приблизно 500 вулиць, а поміж них є й вулиця Коломийська. Вона пролягає в такому кутку міста, який називається Гірка. Назву цю вулиця отримала 1945 р.

"Своїм станом вона нагадує коломийські вулиці, бо має багато вимивин, ритвин, ямок. Міська влада її не лагодить, очевидно, на зло Коломиї, оскільки в Коломиї нема вулиці Івано-Франківської. Але на цій вулиці є трохи зелені, яка милує око і нагадує, що Коломия лежить у передгір’ї зелених Карпат. Якщо ви — коломиєць і будете на вулиці Коломийській в Івано-Франківську, — пригальмуйте, зупиніться і киньте в ямку кілька копійок. На ремонт. Дяка за фото тележурналістови Любомирови Белеєви", - пише Микола Савчук.

На фото: загальний вигляд вул. Коломийської в Івано-Франківську.

 Табличка з вулицею в Івано-Франківську. 

ВУЛИЦЯ КОЛОМИЙСЬКА В ЧЕРНІВЦЯХ

У Чернівцях є приблизно 1120 вулиць, а поміж них є й Коломийська.

Власне, якщо ви їдете з Коломиї на Чернівці через Кіцманський район, то потрапите на цю вулицю. Це орієнтовно там, де вул. Заводська і Галицький шлях. Вулиця теплої пори в зеленім маєві.

До речі, у глибоку давнину наші предки з коломийських околиць частіше їздили на Буковину, ніж на Галичину. Зокрема, через Чернівці ходили на прощу до м. Сучави, де св. Іван Сучавський допомагав у потребі. Там також наші предки наймалися косити в літню пору. Звідти нападали на Коломию молдовани й волохи, або ж їздили сюди-туди торгувати.

Ну а в наші часи з Коломиї їздять до Чернівців на Калинівський ринок, на навчання, на лікування, або ж переїжджають цю столицю української Буковини, коли прямують до українсько-румунського кордону.

На вулиці Коломийській є багато різних фірм, установ і закладів. Наприклад, молочний завод, готель і ресторан «Дворик», там можна придбати хімічні, парфюмерні й ковані вироби, а також всяку всячину до автомашин.

"Цією вулицею завжди їздить відомий дует «Писанка» — у Кіцмань, де народилася Оксана Савчук, і на Мишин, де народився Іван Кавацюк. Тож ці талановиті народні артисти і зазнимкували для мене вулицю Коломийську, за що їм велике, як ратуша, дякую.
Ага, ще маю сказати, що в Коломиї є вулиця Чернівецька. Отже, ми - квити", - пише краєзнавець.

 Вулиця Коломийська в Чернівцях.

Табличка з написом «Вулиця Коломийська» в Чернівцях. 

ВУЛИЦЯ КОЛОМИЙСЬКА У ЛЬВОВІ

Де-де, а у Львові просто не може не бути вулиці Коломийської. Бо, як здавен відомо в Галичині, що Львів — це велика Коломия, а Коломия — це малий Львів. Це говорили так у ті часи, коли про Станиславів (Івано-Франківськ) ще мало хто чув.

У місті Лева є понад 1300 вулиць, а 1993 р. в кутку Львова, який називається Сихів, виникла вулиця Коломийська, а властиво її перейменували з вул. Михайла Теслюка (був такий комуніст-галичанин).

"На Коломийській вулиці стоять багатоповерхівки і лише одна нормальна хата на один поверх, під №17. Подейкують, що львівська влада згідна надати 3 сотики під забудову на цій вулиці комусь з мешканців Коломиї. Без хабарів, без тяганини, з радістю".

На фото: вулиця Коломийська у Львові на Сихові

Дороговказ (цікаво, що тут є й вулиця Кирила Трильовського, який тривалий час жив і працював у Коломиї)

Табличка з вулицею Коломийською на будинку №18 у Львові.

"Усі ці світлини зробив спеціально для моєї публікації талановитий львівський журналіст Юрко Атаманюк, який часто буває в Коломиї і якому за це наше коломийське дякую", - зазначає Микола Савчук. 

ПРОВУЛОК КОЛОМИЙСЬКИЙ У КИЄВІ

Міститься у Голосіївському кутку м. Києва. Пролягає від Голосіївського проспекту до Васильківської вулиці. Відомий від 1924 р. під назвою Коломиївський провулок. Сучасна назва уточнена у 1985 р.

У 1950-і-1960-і значно продовжений і цілком перебудований. Назва вулиці Коломиївська у 1950-і-1980-і стосувалася відтинку теперішньої вул. Сумської - від вул. Васильківської до вул. Козацької.

На провулку стоять сучасні багатоповерхівки та різні заклади, крамниці й офіси.

На фото: Коломийський провулок у Києві.

ВУЛИЦЯ КОЛОМИЙСЬКА У ВАРШАВІ (ПОЛЬЩА)

У столиці Польщі є 5200 вулиць. Kolomyjska ulica у Варшаві існувала віддавна і аж до 1960-х рр. Очевидно, це була инша вулиця, ніж та, що є тепер. А тепер така вулиця є в дільниці Охота у Варшаві, біля вулиці Бема. На ній стоять різні фірми, бюра та склепи.

ВУЛИЦЯ КОЛОМИЙСЬКА У ВЕСТ БЛУМФІЛДІ (США)

Місто Вест Блумфілд (West Bloomfield) є в окрузі Онтаріо штату Нью-Йорк (США).

"Мешкає в ньому приблизно 2500 осіб, отже, це не велике місто, а тихе містечко, в якому приємно жити, - зазначає краєзнавець. - Для нас воно цікаве тим, що в ньому є Коломийська вулиця (Kolomyja Street). А ще там продаються чудові будиночки, які подаю нижче і які коштують аж не так дорого - по 300 тисяч доларів".

На фото: Коломия-стріт на мапі Вест Блумфілда

Будиночки, які стоять на Коломийській вулиці і які можна купити.