ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Воскресінці – південна брама Коломиї: як чується село у новому статусі члена міської громади

Село Воскресінці приєдналося до Коломийської громади останнім, наприкінці листопада 2018-го. Двох з гаком тисяч воскресінецьких мешканців якраз бракувало Коломиї, аби міська громада перетнула межу міста 70-тисячника.

Сільські мешканці довго вагалися. Два роки стояли на "простогоні": здалеку їх тягнули до себе Матеївці, під боком напосідав Корнич. А в лице дихала Коломия.

Пропозиція Матеївців успіху мати не могла з елементарної причини: відсутність спільної межі. Що стосується корницьких сусідів, то з ними стосунки складніші. І справа не лише в давніх суперечках між двома селами, справа в тому, що Корничеві самому до сьогодні ніяк не щастить стати центром ОТГ. Хоча скидається на те, що Корнич ще цього року таким центром стане. Однак, "поїзд пішов" – Воскресінці приєдналися до Коломиї.

– Приєднання до Коломиї стало цілком логічним кроком, – пояснює в. о. старости села Любомир Білейчук. – Село Воскресінці при всій своїй ментальній самобутності головними вузлами прив’язане до Коломиї. Півгодини пішої ходи до міської ратуші. Люди працюють у місті. У нас нема того, що характеризує, власне, сільський спосіб життя – нема багато гектарів землі для обробітку, нема товарної землі, та, по суті, нема сільського господарства. Доходів украй мало. Торік ми мали в бюджеті якихось 200 тисяч гривень, переважно від фіксованого податку з підприємців, які працюють у місті, але у Воскресінцях зареєстровані…

Після приєднання до Коломиї селу виділено на власні видатки 2 млн. 500 тисяч гривень, а це вже сума переконлива. Всі клопоти з комуналкою взяло на свою голову місто. Так, коломийські комунальні підприємства нещодавно огородили сільське кладовище живоплотом.За кошти з бюджету Коломийської ОТГ заплановано капітально відремонтувати в селі вулицю Січових Стрільців, здійснити реконструкцію скверу біля пам’ятника Шевченка, встановити за 100 тисяч гривень чотири автобусні зупинки, провести вуличне освітлення там, де його нема, придбати для амбулаторії сечовий аналізатор, виготовити проектно-кошторисну документацію на розширення дитсадка.Староста вбачає майбутнє села в розвитку туризму. Благо, мають Воскресінці такий потенційний "міні-Буковель", як Воскресінецька гора й так званий "трикутник". У тій зоні також проживають мешканці села, щоправда, зовсім мало – якихось 25 осіб, любителів жити відособлено від громади. Зате мають привілей – чисте повітря, ізоляція, абсолютна тиша і запахи різнотрав’я. За радянських часів гора взимку кишіла лижниками з Коломиї і прилеглих сіл, функціонував трамплін. Тут на зорі Незалежності проводився Всесвітній собор духовної України, а ще зовсім донедавна – молодіжні фестивалі. Гора потребує інвестора, якому сторицею повернуться кошти, якщо вкладе свій капітал у туристичну індустрію на ній.АВТОР: Андрій МАЛАЩУК


До теми: ВІДЕО. Як живуть жителі Іванівців після нещодавнього приєднання до Коломиї