Американські вчені вважають, що дитинство – найкраща пора для вивчення іноземних мов. При цьому діти з двомовних сімей мають очевидну перевагу. В ході дослідження вчені встановили, що різниця в активності мозку дітей з двомовних і мономовних сімей проявляється ще до того, як малюк скаже своє перше слово, пишуть fakty.ictv.ua.
В дослідженнях брали участь 16 немовлят у віці 11 місяців. Половина дітей росла в іспаномовних сім’ях, в другій групі були діти виключно англомовних батьків. Малюки слухали 18-хвилинний запис, що містить звуки, характерні для англійської та іспанської мов (наприклад, да і та). При цьому методом магнітоенцефалографії вимірювалася активність клітин мозку.
У двомовних дітей спостерігалася підвищена активність в областях мозку, які регулюють такі завдання, як вирішення проблем або концентрація уваги. – Наші результати не просто показують, що маленькі діти здатні до вивчення кількох мов. Раннє дитинство – оптимальний час для того, щоб почати вивчати іноземну мову, – відзначають автори дослідження.