ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В Україні паперові лікарняні, рецепти, картки пацієнтів повністю замінять на електронні. ВІДЕО

З 1 квітня медичні препарати за програмою "Доступні ліки" можна буде отримати лише за електронним рецептом.


Про це вона розповіла виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, в інтерв'ю Радіо Свобода, передає Еспресо.TV.

"Із 1 квітня рецепти будуть електронні, коли йдете до свого сімейного лікаря і вони виписують рецепт на доступні ліки на державну програму, де оплачуються ліки для людей, хворих на судинно-серцеві захворювання, цукровий діабет другого типу і на бронхіальну астму. Пацієнт уже не буде мати папірці, а це буде йти через електронну систему", - зазначила Супрун.

А до кінця 2019 року також електронні лікарняні повністю замінять паперові.

За словами Супрун, це дозволить зупинити велику кількість корупційних схем у цій сфері.

"Лікарняні будемо отримувати від своїх сімейних лікарів. Лікар буде відповідати за його чи її електронний підпис на цьому лікарняному. Як прийдуть в лікарню або додому, а цієї людини немає на місці, то відповідатиме не лише ця людина, а й лікар, який видав. І коли буде професійне ліцензування лікарів, буде спосіб, щоб покарати також і лікаря, можна навіть відібрати ліцензію", - розповіла в.о. міністра охорони здоров’я.

Окрім того, додала Супрун, уже зараз у тестовому режимі запрацювала електронна медична картка. Замість того, щоб записувати інформацію про візити пацієнтів на папері, лікарі заноситимуть її в систему eHealth.

Працювати з електронною медкартою розпочнуть сімейні лікарі, терапевти і педіатри тих закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я і мають контракт із Національною службою здоров’я України.

Як наголосила Супрун, декларації зі своїми сімейними лікарями підписали 26 млн українців.

 Читайте також: На “Доступні ліки” Прикарпаття отримає 35 млн грн

Нагадаємо: В Україні запрацювала електронна медична картка в тестовому режимі, – МОЗ