ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

В обласній лікарні для хворих з важкою дихальною недостатністю застосовують спеціальні шоломи. ФОТО

Як відомо, одним із найчастіших ускладнень при COVID-19 є пневмонія, а від нестачі кисню рятує CIPAP-маска. Втім, у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської  обласної клінічної лікарні віднедавна є альтернатива.
 
Днями для лікування хворих з важкою дихальною недостатністю тут вперше застосували спеціальний шолом, повідомляють на сторінці ОКЛ у Фейсбук.
 
Лікарі кажуть, що цей інноваційний метод неінвазивної вентиляції легень має свої переваги і в його ефективності вже встигли пересвідчитись, як фахівці, так і пацієнти.
 
«Такі шоломи використовували в Італії з початку пандемії, проте в нас цього досвіду не було. У пошуку практичних рішень спершу ми застосовували шоломи експериментально, але одразу ж побачили не лише їхню ефективність, але й переваги», – розповідає анастезіолог Іванна Майданська.
 
Лікарка пояснює, що у шоломі є постійна підтримка тиску, який потрібен для правильного проведення неінвазивної вентиляції легень, краща герметичність дихального контуру, є можливість адаптувати пацієнта до високих значень позитивного тиску в кінці видоху.
 
Спеціальний прозорий пластиковий шолом розміщується навколо голови пацієнта та ущільнюється на шиї. При цьому в шоломі людина може перебувати цілодобово, тоді як маску слід від'єднувати від апарату ШВЛ, щоби людина могла поїсти, приміром. Як запевняють лікарі, в разі застосування шолому такої необхідності немає. Крім того, відсутній ризик гіпоксемії.
 
«Якщо CIPAP-маска щільно прилягає до обличчя і тисне на ніс, щоки та підборіддя, що ускладнює відкашлювання, то в шоломі все це простіше і легше», – пояснюють у відділенні. Одне слово, перші результати такої терапії ефективні, прогнози оптимістичні, а підтвердженням цього є те, що один з пацієнтів отримував неінвазивну вентиляцію легень за допомогою шолома впродовж двох тижнів і на сьогодні є позитивна динаміка подолання недуги.
 
Фахівці відділення анастезіології кажуть, охоче поділяться досвідом застосування шоломів з колегами, які борються з пневмоніями та коронавірусною хворобою. А ми додамо лише, що у відділенні на сьогодні є п'ять шоломів. Всі вони – від виробника Lombardi Undersea LLC, а після деякої модифікації наші лікарі ще й адаптували шоломи до апаратів Hamilton і Dragger.