Будинки за проектом Юрія Мотієнко збираються з особливих конструкцій - модулів. Зараз такі модулі випускають розміром 3 на 6 метрів, скоро у виробництві з'являться більші - 4 на 10 метрів та інші. З декількох таких модулів можна зібрати будинок будь-якої площі - 45 кв. м., 60 кв. м., 90 кв. м. 150 кв. м. в так далі.
Модулі можна комбінувати в різні композиції - і збирати з них, як з елементів конструктора, будь-які конфігурації, на які вистачить фантазії. Наприклад, двоповерховий житловий будинок з терасами на всі боки, або офіс у формі "букви П", або заміський будинок у вигляді фортеці - так, щоб всі кімнати можна було обійти по колу, а посередині був внутрішній дворик-атріум на кшталт гуцульської гражди.
"В основі модуля - SIP panel і клеєний брус, завдяки чому конструкція виходить дуже жорсткою, міцною і без металевих деталей - тобто без містків холоду і, відповідно, непотрібних тепловитрат", - розповідає Юрій Мотієнко, засновник студії ОММ і співвласник компанії Module House.


Все, що залишається зробити, коли модулі готові - це привезти їх на місце і з'єднатиміж собою, щоб вийшов готовий будинок. З'єднують будинок по підготовленій для цього лінії, яка потім закривається декоративною планкою.

В цілому, модульні будинки - не новинка для світу. Саме за цією технологією будують в Канаді та США, рідше - в Європі. Однак саме в такому варіанті реалізації, з таким великим і цілісним модулем, з такою швидкістю збірки і мобільністю, розробка українського інженера - це новинка.
Мобільність
Зібрати такий будинок, як і розібрати його, можна всього за один день. Цілісні модулі роблять таку домівку мобільною - її можна вільно перевозити з місця на місце, вона витримує такі переміщення без пошкоджень.
Крім того, для установки такого будинку не потрібно закладати фундамент. "Цей будинок не потребує традиційного фундаменту - його можна ставити на земляні шурупи, на металокаркаси, на габіони. Він зроблений з легких матеріалів, тому навіть з урахуванням всіх оздоблень вага будинку 45 кв. м. - близько 10 тонн, в десятки разів менше, ніж звичайного будинку", - пояснює Юрій.
Чому будинок такий легкий? Його стіни зроблені з OSB-панелі товщиною 10 мм і Неопор BASF з додаванням графіту, який зменшує тепловтрати і перешкоджає тому, щоб в стінах заводилася будь-яка живність.
Також цей матеріал вогнетривкий. "На YouTube величезна кількість роликів, де такі блоки намагаються підпалити. Він повністю відповідає нашим і європейським нормативам пожежної безпеки та екології", - каже Юрій Мотієнко.

Мобільний модульний будинок - задоволення недешеве. Повністю готовий будинок під ключ, з максимальною комплектацією і вбудованими меблями, LED-освітленням, системою управління "розумний дім" та іншими сучасними зручностями коштує $54 000.





У будь-якому випадку, зараз команда Юрія Мотієнко працює над тим, щоб здешевити створення таких будинків. За словами архітектора, будинок на 45 кв. м. при тих же енергоефективних показниках, але з менш дорогими оздоблювальними матеріалами буде коштувати $27 000.
Проект зі створення модульних мобільних будинків з'явився навесні 2016 року - і за цей час компанія встановила п'ять таких будинків, ще три - в роботі. У планах Юрія і його команди вихід на європейський ринок, зараз вони проектують для Німеччини дитячий садок з модулів.
