Вегетаріанські супи – новий український тренд у Варшаві.
7 грудня минулого року у самому центрі Варшави з’явилось місце, де можна швидко, а головне корисно та поживно перекусити смачними вегетаріанськими супами-пюре, пише
Наш вибір.
Здавалось би, на перший погляд, нічого нового та особливого, адже “здоровий фаст-фуд” вже нікому не в дивовижу. Але ні, “Soup Culture” – це магічне місце, де скуштувавши суп усього один раз, ви приречені повернутись за добавкою.
Звичайні супи-пюре мають одну незвичайну деталь, яка, наче магніт, притягує відвідувачів. Стаканчик, у який вам наллють майже 400 мілілітрів супу, не потрібно викидати. Навпаки – його необхідно з’їсти! Так, так – саме з’їсти. Тому я, будучи вегетаріанкою з багаторічним досвідом, також вирішила спробувати гастрономічне диво і в обідню пору поїхала в гості до земляків на вулицю Панську, 67.

Біля дверей закладу мене зустрічає привітний та усміхнений Євген Адінцов з України, який приїхав до Варшави два роки тому. Він доволі скромно розповідає про своє масштабне відкриття, яке за останні роки стало сенсом його життя і скажу відверто – назавжди перевернуло моє уявлення про здорове харчування.
“
Фактично можна сказати, що нам вдалось запатентувати перші у світі їстівні стакани. Спершу ми це зробили у Києві, а тепер у Варшаві. Людям дуже сподобалась наша ідея швидкого, але корисного харчування, яку ми хочемо й надалі нести в маси, популяризувати”, – розповідає хлопець.
Ідея створення виникла одного дня, коли Євген з братом та другом, прогулюючись Києвом, захотіли перекусити легендарними супами їх товариша.
“
Смачний суп-пюре в одноразовому посуді – це не те. А ось стакан, як доповнення до страви – саме воно, – додає автор винаходу. –
Так ми почали працювати над створенням машини для випікання їстівних стаканів для супу. Я навіть боюсь підраховувати стільки кілограмів тіста було нами зіпсовано, допоки ми визначились з правильними пропорціями тіста, температурою, формою та часом випікання”.
Примітно, що стакан об’ємом майже 400 мілілітрів зовсім не псується. Тримаючи у ньому суп навіть протягом кількох годин – посуд не набухне і не трісне! Єдине, що може скоротити його життя – це нестримне почуття голоду. Виготовляють їстівний посуд двох сортів з різного типу муки на місці, що додає місцині “Soup Culture” неповторного аромату та вишуканості. У теплі стакани наливають суп, який вариться теж на місці. Усе свіже та поживне. Щодня для своїх відвідувачів команда готує три різні супчики-пюре, вартість яких коливається від 9 до 11 злотих. За день продається 50-70 келихів смачної страви, а усього в меню – 16 різних супів. Скажу відверто, мій сирний суп у хлібному стакані – це ситний, дуже смачний, ароматний, корисний і повноцінний обід.
Всім в околиці “Soup Culture” усього за місяць встигли полюбитись українські супчики.

“
Польський споживач дуже відкритий та щирий. Якщо йому подобається, то він одразу всім про це розповість, а якщо ні – теж про це скаже. Нам приємно, що наші супчики у їстівних стаканах смакують людям. Це найкраща подяка за нашу працю і найкраще натхнення для майбутнього розвитку”, – розповідає Євген.
Успіх молодих підприємців з України відверто тішить і вражає – за місяць з часу відкриття їм вдалось вийти “на нуль”, що є доволі безпрецедентним явищем у гастрономічному бізнесі. До цього Євген додає – розпочинати свою справу в Польщі зовсім не складно.
“
Так, не буду приховувати, тут значно більше бюрократичних процедур, довідок, паперів. Але якщо дотримуватись усіх правил, які тут працюють, то все виходить доволі швидко. Чиновники допомагають, вони беруть участь у процесі, радять. Відчувається, що система працює злагоджено. На жаль, в Україні чимало речей потрібно вирішувати не шляхом законів та правил, а шляхом домовленостей,” – підсумовує підприємець з України.
За його словами, наприклад, процес патентування його машини для виготовлення стаканів в Україні тривав півроку, а у Польщі – три місяці. Він переконаний, що скоро вдома – в Україні – обов’язково все також зміниться на краще і відкривати та вести власний бізнес буде простіше, і влада допомагатиме у цьому.
Хвиля на модну вегетаріанську їжу, яка зараз прослідковується у Європі, також сприяє успіху українців. Ціна на поживний корисний суп рівнозначна ціні на інші фаст-фуди, наприклад, популярні кебаби. Альтернатива, яку пропонують у “Soup Culture”, вже знайшла свого вдячного споживача.

“
У нас вже є свої постійні клієнти. Наприклад, бабуся, яка приходить зі своїм посудом і просить налити їй туди супчик. А ще одна пані нещодавно окремо купила кілька стаканчиків, вочевидь, суп вона приготувала вдома, а ось метод подачі страви вже запозичила у нас”, – посміхаючись розповідає Євген.
До речі, якраз під час обіду в “Soup Culture”, бабусю зі своєю тарою для супу зустріла і я.
У планах Євгена створити також їстівні кришечки до стаканів. Супи від українців стають все популярнішими, багато клієнтів замовляють їх на обід в офіс, відтак, справа потребує розширення та втілення нових креативних ідей.
“
Зараз активно удосконалюємо кришечки. Вони повинні тісно прилягати, щоб супчик доїжджав до клієнта гарячим. А ще хочу, аби кришечка смакувала, буде ще одним цікавим доповненням до основної страви. Наприклад, плануємо створити гострі кришечки, зі смаком чилі тощо”, – каже хлопець.

Зовсім скоро відкриється ще один заклад “Soup Culture” – неподалік Палацу культури та науки. Українська команда має намір тісно співпрацювати з UberEATS для доставки своїх ароматних супів-пюре й в інші дільниці Варшави. Позаяк є попит, отже потрібно й створювати нові пропозиції. З планів на майбутнє – розширення асортименту, а саме – на літо будуть готуватись й холодні супи, а також салати.
Євген не приховує, він щодня отримує пропозиції розвитку його бізнесу, наприклад, купівлі франшизи. Суп у їстівному стакані захоплює людей в різних куточках світу, не тільки в Польщі. У його планах протягом року відкрити щонайменше сто "супниць" по всій Польщі, орієнтуватись на споживчі ринки інших країн та дарувати людям смачні й корисні супчики у неймовірно ароматних їстівних стаканах, зроблених з українською любов’ю та ніжністю!
Будемо тримати кулаки за наших співвітчизників. Бажаємо Євгену та його молодій та амбітній команді наснаги, смачних нових рецептів та вдячних і завжди трішки голодних клієнтів.
Скуштувати супи можна за адресою вул. Панська, 67 у Варшаві з понеділка до п’ятниці з 11.00 до 19.00, а в суботу з 11.00 до 17.00. Всім смачного!
Автор: Оксана ДЕНИСЮК