ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Яремчі відбудетьься історичний фестиваль опришків: в чому його унікальність

Яремче стало переможцем проекту в рамках конкурсу "Малі міста – великі враження”.

Відділ інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому на цей конкурс подав проєкт "Баюракова бартка" із загальною вартістю – 283 800 грн, з яких 198 660 грн – кошти Міністерства культури України, 85 140грн – кошти місцевого бюджету.

Фестиваль "Баюракова бартка" має на меті покращити туристичну конкурентоспроможність Яремче. Підґрунтям цього проєкту є історичне минуле регіону. Особливістю фестивалю є живе театралізоване дійство та спортивні змагання, які дозволять перенести кожного гостя в епоху опришківських часів”, – повідомляє відділ інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому.

В Дорі, що нині є частиною Яремче, народився Василь Баюрак – спільник і наступник Олекси Довбуша, керівник опришківського руху на Прикарпатті в 1745–1754 роках. Про те, що Василь Баюрак є вихідцем саме з Яремчанщини свідчать багато історичних джерел.

"Фестиваль стане чудовим способом нагадати про велич нашого народу. Історичний фестиваль "Баюракова бартка" – спосіб сприяння національно-патріотичного вихованню підлітків, спрямований на формування ціннісних орієнтирів, спільної історичної пам’яті та підвищення рівня громадянської свідомості молоді”, – йдеться в описі проєкту.

В 2022 році місто святкуватиме 300 років з дня народження Василя Баюрака, тому започаткування щорічного фестивалю стане одним з етапів підготовки до святкування.

Читайте також: Антитіла, ONUKA, Тартак і ТНМК : коломиян запрошують на Фестиваль "Drive for life"