ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Рогатині наприкінці літа відбудеться унікальний гастрономічно-весільний фестиваль

Рогатин подивує ще одним гастрономічно-весільним фестивалем.

У місті закладають "підвалини" Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля. Вже наприкінці літа в рамках цього проєкту рогатинці планують провести унікальне дійство.

 

Проєкт Центр дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля, розроблений Рогатинською міською радою та музеєм "Опілля" спільно з відділом культури Рогатинської районної державної адміністрації, нещодавно переміг на всеукраїнському конкурсі "Малі міста — великі враження".

Отримавши підтримку держави та місцевого органу самоврядування, вже цього року організують перший етап його реалізації. Оскільки основним об`єктом дослідження однойменного проєкту стали елементи нематеріальної культурної спадщини регіону Опілля, весільна обрядовість та весільна гастрономія, то, власне, й вони стануть акцентом колоритного заходу.

Давні весільні традиції різних сіл Рогатинського району та сусідніх етнографічних регіонів, неповторні «долі» від весільних ґаздинь, духмяні корова. Ці елементи нематеріальної культурної спадщини та багато інших самобутніх моментів планують презентувати у рамках гастрономічно-весільного фестивалю, який відбудеться в Рогатині вже наприкінці цього літа.

До слова, сьогодні в Україні не існує спеціалізованих центрів дослідження нематеріальної культурної спадщини. Створення такого центру у Рогатині дозволить не лише покращити рівень вивчення, збереження, популяризації та відтворення нематеріальних пам’яток культури, але й з плином часу перетворить Рогатин на центр етнографічних досліджень Опілля. У такий спосіб буде створено прецедент для виникнення аналогічних центрів у інших регіонах України.

Проєкт "Малі міста — великі враження" — конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад, який цього року проходить під гаслом “Дивись, Україно!”. Загалом, було подано 181 заявку, 14 з них — від Івано-Франківської області. Перемогу здобули 74 проєкти. На їх впровадження Уряд виділив 50 мільйонів гривень. Серед переможців — шість проєктів від громад нашої області.

Читайте також: На Прикарпатті пройде масштабний фестиваль "ТаПіаріАрт-раут"