ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Матеївецькій ОТГ завершили реалізацію проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму. ВІДЕО

Матеївецька громада втілила проєкт, який виграла на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад у межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».
У межах ініціативи у селах Пилипи, Тростянка, Кропивище створили три туристичні маршрути загальною протяжністю 41,5 км. На карту проекту нанесли 94 локації, встановили 12 інформаційних стендів та 20 вказівників. Для зручності систему навігації інтегрували на Google Maps, повідомляють у прес-службі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
«Основний задум проектної ідеї полягав у тому, щоб створити цікаві маршрути (джерело Джуркут, оглядові майданчики, Золоті крилечка), пройшовши якими турист зможе оздоровитись. По-друге, ідея мала на меті й створення економічного ефекту. Зокрема, нанесення на карту об’єктів господарської діяльності (сироварні, пасіки, цех з виробництва кахелю), щоб турист зміг зупинитись та придбати продукцію у місцевих виробників, таким чином залишивши кошти в громаді», - зазначають у агенції.
Староста сіл Пилипи, Тростянка, Кропивище Роман Пустовар говорить, що реалізація проекту тривала два місяці, а розвиток туризму є новим напрямом для його громади.
«Основним профілем розвитку нашої громади є сільське господарство. Втім, завдяки децентралізації подумали, що можемо розвивати й туризм. Ми створили три маршрути: велосипедні, кінні, пішохідні. Я думаю, що у подальшому розвиток туризму дасть хороший вплив на розвиток нашої території», - сказав він.
Головною точкою маршруту є санаторій «Золоті крилечка», який функціонує близько шести років у селі Пилипи. Це - унікальне місце, де люди можуть оздоровитись як фізично, так і духовно. За словами господаря комплексу Віктора Кондрюка, санаторій щороку відвідують чимало іноземних туристів. Тут розроблена унікальна 10-денна програма «Життя», а завдяки лікам із вулика лікують жіноче та чоловіче безпліддя. «Івано-Франківська область є єдиною найбільш екологічно чистою областю в Україні. Тому переконаний, що туристи обиратимуть для відпочинку саме Прикарпаття», - зауважив Віктор Кондрюк. 
Довідково:
Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон «Карпати-Україна» в рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.
Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.