ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

У Марківці люди самостійно збудували автобусну зупинку. ФОТО+ВІДЕО

Уже більше 20-ти років мешканці с. Марківка борються із перевізником. Дивно, але саме в цьому селі уже багато років кінцева зупинка маршруту “Королівка-Марківка” була навіть не в його географічному центрі.

Жителі скаржаться, що автобус їхав тільки до сільської ради, яка розташована на початку населеного пункту. А більшість населення проживає в так званій Горішній частині села, пише "Дзеркало медіа".

“Були якість збори чи передвиборчі кампанії, і завжди піднімалося питання, щоб автобус ходив хоча б до середини села. Бо географічно він ходить тільки на 1/3 території. І 3,5 км до дальніх хат люди йдуть пішки. Нам завжди обіцяли, що питання буде вирішене, але нічого не робилося”, – скаржиться Дмитро Копильців, мешканець села.

Марківку вже багато років обслуговує перевізник Василь Пнівчук. Він категорично проти їхати до самого центру. За словами жителів, чоловік посилався на те, що погана дорога. І справді колись там були болото, через яке автобус просто не міг їхати. Але більше десяти років тому люди згрупувались й розширили вулицю, засипали її гравієм.

Асфальтного покриття там дійсно немає, але автомобіль проїжджає легко. Навіть після покращення дороги перевізник далі відмовлявся продовжити маршрут на зупинку дальше."Якщо гора не йде до Магомета, то Магомет йде до гори". Так і зробили марківчани. Спільними зусиллями та за власний кошт вони за два тижні збудувати зупинку. Таким чином хотіли довести, що вже нема сил по 2-3 км ходити пішки, особливо людям похилого віку. Для них така відстань завелика.Зовсім нещодавно на пост перевізника була висунута ще одна кандидатура. Це Микола Копильців. Він обіцяє, що готовий запустити свої автобуси на зупинку дальше, до центру населеного пункту, - розповідають мешканці села.

17 липня  в районній раді був проведений конкурс, щоб внести нову автобусну зупинку в паспорт маршруту, а також вирішити, який перевізник буде обслуговувати Марківку. Понад місяць до конкурсу автобуси Василя Пнівчука вже курсували до нового місця.

Громада підтримала таку ініціативу й прийшла на конкурс, щоб відстояти свою позицію та на власні очі бачити перебіг подій. На пост перевізника був вибраний Микола Копильців, а нове місце зупинки “Центр” внесли до паспорту маршруту.

Текст: Ярина БАЛАБАНИК
Фото: Андрій КАНЯ
Відео: Ярослав КОНИК