На стадіоні села Королівка відбувся 15-й Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль "Коломийка-2019".
А ще за день перед початком дійства сільський голова Королівки Іван Мігащук поділився з журналістом "Дзеркала" своєю тривогою стосовно погоди. Бо й підготовка до фестивалю проводилася далеко не в найкращих погодних умовах. Однак, погода не підвела.
Від полудня у фестивальний день публіка з Коломиї та довколишніх сіл стікалася на стадіон. Нарешті голос трембіти благовістив початок святочного дійства. Глядачі вітали делегації з Польщі, Румунії, Молдови. Гучними оплесками зустріли учасників фестивалю з Волновахи Донецької області. Зі своїми фольклорними набутками на фестиваль завітали аматори з Буковини та Закарпаття, а також мистецькі колективи з різних районів Прикарпаття, з сіл новоутворених на Коломийщині ОТГ.
Учасників фестивалю та численну публіку привітало духовенство, а також народні депутати Андрій Іванчук, Юрій Тимошенко, обласні депутати, очільники району й міста.
Андрій Іванчук у своєму виступі влучно зауважив, що Коломия прославила коломийки, а коломийки прославили Коломию. Тому не дивно, що фестиваль "Коломийка" зародився саме в Коломиї.
По периметру стадіону розгорнули свої мистецькі вироби народні умільці, біля трибун стояв спокусливий запах варених на дровах страв та шашлика.
Дітвора гасала по траві, запускала в небо кольорові кульки та пінопластикові літачки (до речі, - торгівельну новинку цього сезону).
Конкурсна програма тривала до восьмої вечора. Відтак виступали гості – зірки української естради 80-90-х років минулого століття. Чуттєві пісні дарувала глядачам Ніна Матвієнко, публіка підспівувала. Годину виконував свої відомі й маловідомі шлягери Валерій Маренич з популярного колись "Тріо Мареничів", виконував під власний супровід гітари й губної гармоніки. Веселив народ гуцул-хуліган Василь Мельникович, співав постійний гість фестивалю дует "Писанка" та багато інших.
Серед учасників конкурсної програми журі, головою якого був заслужений артист України Микола Савчук, вибрало найкращих.
В інструментальному жанрі гран-прі присуджено дитячому оркестру народних інструментів Гвіздецької школи мистецтв.
На першому місці – муніципальний оркестр народних інструментів "Трембіта" НД Коломиї. На другому місці – оркестр гуцульських народних інструментів з Рахова. На третьому місці – народний аматорський ансамбль "Сопілкарі" з БК Лісного Хлібичина.
У пісенному жанрі гран-прі здобув народний фольклорно-етнографічний гурт з Мишина "Наспів". На першому місці – "Ключівські візерунки" з Великого Ключева. На другому місці – "Черніївчани" з Тисменицького району, "Перевесло" з Воскресінців, "Маринівські дівчата" з Покровського району Донеччини.
На третьому місці – гурт "Краснополля" з Богородчанського району, "Червона калина" з Рогатинщини, ансамбль "Студенька" з Калуша, жіночий ансамбль з містечка Берегомет Чернівецької області, співачка Марія Ісопчук з села Чорногузи Вижницького району.
АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024