ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

У Коломиї щодня розмитнюють по 70 "євроблях"

Усі добре пам'ятають, як восени піднявся скандал, пов'язаний з кабальними правилами розмитнення завезених з-за кордону вживаних автівок, так званих євроблях. Це пов'язано з подешевінням вживаних автомобілів у європейських країнах. Європа поступово прощається з двигунами внутрішнього згорання, надаючи перевагу електромобілям, або ж гібридним авто.

Наприкінці осені бунти не оминули й коломийську митницю, ми про це писали. Протестувальники біля митного поста скаржилися на митні "темники", коли працівники митниці нараховували, буцімто, захмарні податки невідомо за що. Розмитнення таким чином могло коштувати дорожче від самого транспортного засобу.

Бунти розгорілися по всій країні. Під тиском "бляхомайдану" держава пішла на поступки і від 25 листопада вступив у дію закон про зміни до податкового кодексу: на 90 днів встановлено пільговий період акцизного збору. Воно означає, що хто встигне розмитнити свого залізного коня до 22 лютого, заплатить половину суми. Це нам підтвердив і начальник митного поста Коломиї Юрій Іваськів.

Хто ж не встигне до 22 лютого, платитиме вповні. А загалом кінцевий термін розмитнення - до 24 травня. Власники нерозмитнених євроблях матимуть справу вже не з митницею, а з поліцією. Передбачається дуже великий штраф аж до конфіскації транспорту.

- За день процедуру розмитнення в Коломиї проходять понад 70 транспортних засобів, - мовить Юрій Іваськів, - з них більше половини - "євробляхи". Від грудня місяця навантаження на митниці зросло втричі.  Однак, як самі бачите, черг уже нема. Скільки автівок розмитнюється на даний момент, сказати складно, - процес динамічний, одні виїжджають, другі під'їжджають. Робота йде напружена, але спокійна.
АВТОР: Іван ДЖИНДЖУРА

ФОТО: Андрій КАНЯ

Читайте також: Власники завезених до Коломиї іномарок страйкували на митниці: що вимагали. ФОТО