ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Держбюджеті на 2020 рік передбачено кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю

 У Державному бюджеті на 2020 рік передбачено кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю усіх нозологій.

Про це повідомляє Департамент соціальної політики Коломийської міської ради.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник має подати до Центру надання адміністративних послуг Коломийської міської ради такі документи:
- заяву;
- документ, що підтверджує особу дитини;
- довідку про реєстрацію з місця проживання особи;
- копію ідентифікаційного номера (дитини);
- копію паспорта одного з батьків, який одержує допомогу на дитину;
- копію ідентифікаційного номера одного з батьків, який одержує допомогу на дитину;
- індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією;
- виписку з медичної картки за формою № 027/0.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначає реабілітаційна установа, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і терміни проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та ІІ ступеня - 16 тисяч гривень, ІІІ ступеня – 25 тисяч гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І, ІІ, ІІІ ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня. Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно. Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально, залежно від потреб дитини та включає:
- консультації лікарів;
- заняття з профільними лікарями та спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури й спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
- реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі чи амбулаторно їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

З переліком закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю можна ознайомитися за посиланням: ispf.gov.ua.

За більш детальною інформацією необхідно звертатися до департаменту соціальної політики Коломийської міської ради за адресою: вул. В. Чорновола, 55, м. Коломия, каб. № 6, тел. 22659.