ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Ця провокативна абстракція: коломиян запрошують на виставку живопису у "Світовид"

Що таке абстрактний живопис? І як відрізнити мазанину божевільного від живопису професіонала?

Для традиційного глядача, який на картині хоче бачити те, що він бачить у природі, такі запитання є тупиковими.

Але абстракція, як вид мистецтва, з'явилася ще сто років тому. Очевидно, так зірки склалися, що в один якийсь момент художник зрозумів, що він не може передати свій настрій, стан своєї свідомості засобами впізнаваних речей - різними там пейзажами чи предметами, які бачить наше око й має на все це назву.

Часом найважливіші речі не мають назви, ані якогось означення. Так само, як існує душа, але ми не годні її ані уявити, ані зобразити.

Виставка абстрактного живопису, яка відкрилася у МЦ "Світовид", веде глядача якраз таким шляхом. Ти дивишся на картину і вона викликає в тебе "голу" емоцію замість бажання щось пояснити.

Експонуються роботи сімох художників з Івано-Франківська, як більше знаних, так і знаних менше та роботи коломиянки литовського походження Номеди Чюрльоніте, про яку вже був нарис у нашій газеті торік.

Роботи ніхто не розтлумачував, але в них прочитується як вибухова експресія - в одних, так інтраверсивні самозаглиблення - в інших.

Хтось сміливо розбризкує кольори та ганяє лінії, хтось малює в притишеній тональності зі скупою кольоровою гамою. Все це можна бачити. Та пояснити не можна нічого. І в цьому є фішка.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК

Читайте також: Експресія почуттів: у Коломиї відкрили виставку Номеди Чюрльоніте. ФОТО