ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Ти неповнолітній - тобі нічого не загрожує": як прикарпатці спонукають дітей до злочинів

Протидія вчиненню кримінальних правопорушень дітьми є одним з головних завдань ювенальних поліцейських. З цією метою працівники ювенальної превенції Івано-Франківщини вживають різнопланові превентивні заходи у дитячому середовищі щодо попередження скоєння злочинів неповнолітніми та усунення причин, які сприяють цьому.

Утім, крім злочинних намірів самих дітей, як виявляється, до вчинення кримінальних правопорушень підлітків інколи спонукають й дорослі, інформує Ювенальна Превенція Прикарпаття 

Приміром, цьогоріч прикарпатські ювенальні поліцейські зіткнулися з ситуацією, коли неповнолітнього хлопця до крадіжки підмовив його 33-річний односелець. Чоловік з Тисменицького району, підшукуючи спільника для вчинення злочину, запевняв хлопця, що йому через юний вік нічого не загрожує, натомість можна розжитися чималою сумою.

В іншому випадку двох юнаків з Коломийщини, які ще не досягнули повноліття, у злочинну діяльність втягнув їх 19-річний товариш. Він переконав хлопців угнати автомобіль з гаража односельця.

Тим часом у Галицькому районі у кримінальному провадженні за ч.1 ст. 304 Кримінального кодексу України (Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) фігурує 47-річний місцевий житель. Він, як встановлено, залучив підлітка до скоєння пограбування.

У кожному випадку за втягнення дітей до вчинення кримінальних правопорушень дорослим зловмисникам загрожує покарання позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Водночас, це не означає, що безкарними залишаться дії неповнолітніх правопорушників – їм також доведеться відповідати за вчинені злочини.