Різдво — одне з найважливіших християнських свят. Воно знаменує народження Ісуса Христа, який посланий Богом у світ для спасіння людства.
Саме цей день поділив історію на «до» і «після» від народження Христа. З народженням Спасителя почалось сучасне літочислення під назвою «наша ера».
ХТО СВЯТКУЄ РІЗДВО 25 ГРУДНЯ
Римо-католицька церква, більшість протестантських церков. А також — більша частина автокефальних православних церков: Вселенський патріархат Константинополя (крім Афону), Грецька православна церква Александрії, Грецька православна церква Антіохії, Румунська, Болгарська православні церкви, Церква Кіпру, Церква Греції, Православна автокефальна церква Албанії, Православна церква Чеських земель і Словаччини та Православна церква Америки.
ТРАДИЦІЇ СВЯТА
В основному традиції святкування Різдва 25 грудня мало відрізняються від традицій святкування 7 січня.
Свято об’єднує навколо усю родину, яка напередодні прикрашає домівку до Різдва — це символізує віру і шанування Ісуса. Серед символів свята особливе місце займає ялинка, а також — різдвяний вінок, омела, солома та подарунки.
Ввечері 24 грудня, коли на небі з’являється перша зірка, родини збираються на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів та іншого. Перед початком трапези глава сім’ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб.
Після вечері родина збирається до храму — на Месу Надвечір’я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина. Під час неї опівночі священник кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса.
Друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх вірян.
25 грудня подається святкова їжа. Головною стравою столу у більшості католиків і протестантів є запечена індичка, качка, свинина та інше.
В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ РІЗДВОМ 25 ГРУДНЯ І 7 СІЧНЯ
Різниця — у календарях. 25 грудня Різдво святкують ті християни (і католики, і православні), церкви яких перейшли на Григоріанський календар.
Українці також живуть за Григоріанським календарем, але от українська церква досі користується Юліанським календарем, який відстає. Тому українські православні святкують Різдво 7 січня.