ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Сьогодні - Світлий (Поливаний) понеділок

Другий день Великодніх свят – Світлий понеділок. В цей день продовжується возвеличення подвигу Христа, що переміг смерть і пекло.

Інші назви Світлого понеділка – Поливаний, Обливаний.

Найбільш поширеною традиція обливати дівчат водою є в західних регіонах країни.

За словами місцевих мешканців, в селах ввечері молодь збиралася коло церкви і молоді парубки обливали водою дівчат, щоб продемонструвати свою симпатію.

Дівчина, зі свого боку, повинна була подарувати крашанку. Проявлення такої уваги до дівчини часто говорить про майбутнє весілля, тому старше покоління поблажливо ставиться до молодіжних розваг.

Обливання чистою холодною водою має значення очищення тіла і душі і відсилає нас до обряду Хрещення.

На Гуцульщині "дівки того дня дають легіням (парубкам) галунки (крашанки) і писанки. Не дає сама, а ховає за пазуху, а леґінь відбирає від неї, звівши уперед з нею легку боротьбу. Діставши врешті, веде дівку до води, обіллє водою, буває, що й скупає цілу"

"Львів не забуває про Великодні традиції і запрошує усіх львів’ян та гостей взяти участь у святковому обливанні водою, яке відбудеться 9 квітня на площі Ринок", йдеться на сайті Львівської міськради.

Як повідомляється, "Поливання" триватиме з 12.00 до 15.00 год. Поливання в інші години та за межами пл. Ринок – не дозволено, тому за порядком стежитимуть працівники поліції та "Муніципальна варта".