ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Скільки парафій Московського патріархату перейшли до Православної церкви України. КАРТА


До новоствореної Православної церкви України перейшли вже понад сотня парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату.

Про це йдеться в офіційних даних ПЦУ, пише 24 канал.

До новоствореної Православної церкви вже перейшли 2 кафедральні собори – Спасо-Преображенський собор у Вінниці та Миколаєво-Успенський собор у Коломиї.

Читайте також: Настоятель Миколаєво-Успенського собору в Коломиї прокоментував рішення переходу до ПЦУ.

Також до складу ПЦУ увійшли 102 парафіяльні храми. Найбільше з них перейшли до Помісної церкви у Вінницькій області, де про вихід з Московського патріархату оголосило вже 25 парафій.

У Хмельницькій області таких храмів 21, у Волинській – 12, у Черкаській – 9, на Тернопільщині – 8, а на Львівщині – 7. У Житомирській та Чернівецькій областях до новоствореної церкви приєдналися по 4 парафії, а в Дніпропетровській, Івано-Франківській та Рівненській по 2.

До ПЦУ перейшли також по одній громаді у Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, та Чернігівській областях та в Києві.17 січня Верховна Рада схвалила зміни до закону "Про свободу совісті та релігійних організацій", у якому прописані механізми переходу релігійних громад до інших парафій.

Зокрема, парафія на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням). Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюють на загальних зборах релігійної громади. Якщо релігійна організація вирішує змінити підлеглість, вона повинна повідомити про це до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

Митрополит Епіфаній наголосив, що Православна церква України не хоче протистояння у процесах приєднання до неї храмів, а лише миру та добровільного переходу.

Ми не прагнемо до протистоянь. Ми хочемо, щоб все відбувалось мирно на добровільних засадах. Тому, можливо, хтось хотів би, щоб більше храмів одразу хвилею переходили, але зараз ми мусимо владнати усі юридичні питання,
– наголосив Епіфаній.


Нагадаємо, наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. В інтернеті створили онлайн-карту, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.


Читайте також: Скільки ще церков на Коломийщині залишаються під МП і як утверджується єдина ПЦУ