Які правила та обмеження діють для учнів 1 вересня розповіло Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Незабаром в області пролунають шкільні дзвоники, сповіщаючи про початок нового навчального року. Новий навчальний рік в школах розпочнеться в традиційному форматі - у День знань учні підуть до навчальних закладів. За кілька тижнів до початку нового навчального року у Міносвіти спростували чутки про те, що через пандемію коронавірусу заняття розпочнуться пізніше чи дистанційно. За словами очільник Міносвіти Сергія Шкарлета, школярі підуть до шкіл «у повноформатному режимі». А от формат шкільних лінійок 1 вересня 2021 року може варіюватися. Це рішення приймає адміністрація кожної школи на власний розсуд — як обирає і формат проведення свята Першого дзвоника. Утім, в Міносвіти дозволили проводити лінійки 1 вересня 2021, тож швидше за все, у більшості шкіл області День знань відсвяткують за тим чи іншим сценарієм. За умов зеленого рівеня епідемічної небезпеки (нині це вся Україна) освітній процес розпочнеться без будь-яких карантинних обмежень — лише з тими карантинними правилами, які дійсні для всіх громадських закладів.
Проте, в сучасних умовах, якщо проводяться масові заходи такого типу, треба враховувати соціальну дистанцію, адекватне використання засобів індивідуального захисту, гігієну рук та аналізувати, чи є в цьому необхідність з точки зору епідситуації.
Школам варто врахувати досвід минулого року, коли Міносвіти рекомендувало закладам провести 1 вересня альтернативний формат «перших дзвоників», який би не передбачав скупчення дітей.
Тоді оптимальним називали сценарій, за якого святкування 1 вересня проходило б в межах кожного класу окремо.
Серед таких варіантів можуть бути:
• окреме святкування для учнів початкової та середньої школи;
• лінійки із дотримання принципів зонування та соціальної дистанції між класами та учнями;
• проведення святкування першого та останнього дзвоника 1 вересня 2021 лише для перших та випускних класів;
• екскурсії та квести школою;
• святкування в класах — для кожного окремо.