ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Шевченківські дні. У Коломиї відзначали 205-ту річницю від дня народження Кобзаря. ФОТО

Вже багато років поспіль в Україні відзначають дати дня народження (9 березня 1814) та смерті (10 березня 1861) великого генія українського народу Тараса Шевченка. Ці дні прийнято називати Шевченківськими.

 

Його ім’я вже давно стало символом України. Окрім цього, Великий Кобзар став пророком, визволителем та героєм України, який уболівав та боровся за волю рідного народу, йдучи на самопожертви.

 У Коломиї теж вшанували пам'ять поета. Владики Василій Івасюк та Юліан Гатала  9 березня разом із священиками відслужили панахиду біля пам’ятника Тарасові Шевченку.“Уже більше століття березневі дні ми називаємо Шевченківськими й вклоняємося Кобзареві в думках, прочитанні творів, концертах та академіях, присвяченню поезій, картин, вистав і т. д.

Живеш, Тарасе, поміж нас! Великий Кобзарю, в наш час велика частина українців щодня назавжди покидає рідні землі, друга частина – боронить кордони держави від сусіда-загарбника.

Пенсіонери, діти-сироти, люди з інвалідністю потребують опіки та захисту. Твій дух Прометея, Тарасе, в цих важких обставинах сьогодення веде народ до очищення через покаяння та прощення до сходу сонця правди в новій Україні, де не “Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”, – звернувся до всіх присутніх Владика Василій Івасюк.“Неповних 50 років він прожив на землі, за яких понад 20 – у кріпацтві, понад 10 – у засланні, а решту років – практично під пристальним наглядом жандармів, але ніщо не зламало великого духу цієї великої людини, якою пишається кожен українець.

Немає такого міста, районного центру, обласного, де б не було солідного місця поклоніння Великому Кобзареві. Він до сьогодні є актуальним, отже, можемо зробити висновки, що не так багато й змінилося в нашій свідомості. Ми часто його цитуємо, говоримо про те, що він говорив, писав, передбачав, називаємо його народним, тому що він виріс з народу й не розлучався з ним до смерті.

Дуже часто, коли говоримо про Шевченка, кажемо, що він пророк. А коли подивимося, хто такі пророки, то побачимо, що це не просто ті, хто пророкували про прихід Месії. Пророки – це ті, які мали пробудити свідомість людей, щоб вони могли сприймати нове життя, щоб ставали іншими, кращими, оновленими й відродженими. Шевченко сьогодні звертається до нас, він хоче перевернути свідомість, щоб ми збагнули, що так жити більше не можна”, – наголосив Владика Юліан Гатала.

Продовжились урочистості в міському палаці культури “Народний дім”.

Авторка: Ярина БАЛАБАНИК

Фото: Андрій КАНЯ