ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Щоденники відміняються! У коломийських школах папери міняють на електроніку

Від нового навчального року освітній процес у Коломиї та об’єднаних з нею селах виходить на новий етап: частина документообігу, журнал успішності, відвідування учнями школи, домашні завдання, конспектування та інше – все це переходить в електронний формат.

Деталі "Дзеркалу медіа" пояснив начальник управління освіти міської ради Любомир Бордун.


 "Ми взяли програмний продукт "Моя школа", запропонований литовцями. Він є достатньо ефективним, а заодно дешевшим від інших можливих варіантів. Це така освітня платформа, що вирішує найважливіші питання. Найперше – функція електронного щоденника, фіксація відвідуваності учнями уроків, домашні завдання та інше. У нас в місті вже було кілька спроб цю програму запустити, але поряд з електронними записами йшло паперове дублювання. Тепер ми спробуємо від нього відмовитися. Тобто, відмовитися не повністю – скажімо, електронний журнал відвідуваності й успішності за певний відрізок часу буде роздруковуватися й зберігатися в архіві. Доступ до роздруківки учитель мати не буде, тому нічого там виправити не зможе".

–  Як на практиці відбуватиметься батьківський контроль за успішністю своєї дитини?
"Найперше, коли розпочинається урок, учитель в електронному форматі відмічає, хто з учнів спізнився, кого взагалі на уроці не було. Ці показники автоматично відправляються батькам на смартфони, планшети або комп’ютери. На електронних носіях батьки бачать і оцінки, виставлені учневі. Такі дані надходять відразу й директорові школи. Важливо, що батьки мають доступ до показників успішності лише своєї дитини. Поряд з виставленою оцінкою вчитель може залишити й свій коментар".

–  А якщо вчитель допустив суто механічну помилку й поставив не ту оцінку, чи може він її одразу й виправити?
"Не може. Йому слід у такому випадку звернутися до директора і обґрунтувати свою похибку. Тоді директор може її виправити, поставивши резолюцію "виправленому вірити". Втручатися в електронну систему вчитель не може без дозволу директора"...

З приводу переходу коломийської освіти на цифровий формат позитивно висловився й міський голова Ігор Слюзар.
ВІДЕО. Жупанський, Коцюр і “десант” міністрів в Коломиї. Інтерв’ю Ігоря Слюзара для “Дзеркала Медіа”

"Проект "Моя школа" відкриває нову сторінку не лише в якості освітнього процесу, а й покращує систему комунікацій учителів між собою, учителів з учнями й батьками. Скарги, зауваження, побажання, ідеї – все це можна буде оперативно донести до відома як викладацького складу, так і батьків".

Автор: Іван ДЖИНДЖУРА

Фото: Андрій КАНЯ