ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Ремонт доріг, мостів, шкіл, відновлення вузькоколійки: Прикарпаття хоче 15 млрд на розвиток гірських регіонів

Гроші планують витратити на ремонт доріг, мостів, шкіл, відновлення вузькоколійки до Осмолоди, будівництво гірськолижного курорту та покращення екологічної ситуації.

22 липня Володимир Зеленський підписав Указ Про розвиток регіону українських КарпатГлава держави зобов’язав Кабінет Міністрів України протягом двох місяців затвердити Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 рр. з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат.

Сьогодні в Івано-Франківській ОДА на апаратній нараді за участі голови Дениса Шмигаля озвучили, як бачать розвиток карпатського регіону області та скільки грошей на це потрібно.

В Івано-Франківській області 30% населення проживає у гірських регіонах. Більшість цих людей об’єднують спільні проблеми:

  • неналежна дорожня інфраструктура;
  • низька середня наповненість класів і як наслідок висока вартість навчального процесу;
  • надмірна завантаженість сімейних лікарів;
  • відсутність якісного інтернет-зв’язку не дає змогу реалізувати телемедицину;
  • очистка стічних вод;
  • будівництво каналізаційних мереж;
  • берегоукріплення.

Грошей у місцевих бюджетах на вирішення цих проблем немає. Тому Івано-Франківська ОДА спільно з РДА і місцевими радами розробили пропозиції до програми, яку має затвердити Кабмін.

На реалізацію першочергових заходів за планом ОДА потрібно 15 млрд грн.

Найбільше коштів хочуть витратити на будівництво і реконструкцію доріг – 8,5 млрд гривень.

Також потрібні значні кошти на реконструкцію і добудову шкіл у с. Красноїлля, Старий Косів, Дуба, м. Яремче, смт. Биткові, Солотвино.

Для популяризації туризму планують відновити вузькоколійку від Брошнів-Осади до Осмолоди у Рожнятівському районі. Збудувати гірськолижний курорт у Косівському районі та розвинути культурно-рекреаційну зону «Парк льодовикового періоду» у селі Старуня Богородчанського району.

В галузі екологічної безпеки планують будівництво та реконструкцію полігонів ТПВ, встановлення систем сортування та переробки сміття. На це потрібно 209 млн гривень. 

На заходи захисту від підтоплень потрібні 660 млн гривень, на будівництво та реконструкцію очисних споруд – 440 млн грн.

В ОДА сподіваються, що реалізація запланованого підвищить якість життя мешканців Карпат.

Завтра комплекс пропозицій щодо розвитку Карпатського регіону ОДА відправить до Кабінету Міністрів, який розробляє Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 рр.

Нагадаємо:На ремонт доріг на Прикарпатті потрібно 15-21 млрд грн