ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Прикарпатські зорі". Куди відправити дітей на відпочинок? ВІДЕО

Слобода – місце, оточене горами. Тут можна на повні груди вдихнути свіжого карпатського повітря та забути про буденні клопоти. Ідеальне місце для відпочинку. Саме тут розташований табір, який з року в рік приймає на оздоровлення сотні дітей. "Прикарпатські зорі" й цього року гостинно відчинили двері для дітлахів.


Варто відмітити, що табір має довгу історію, про яку нам розповіла директор Марія Прокопів: "В 1978 році цей табір збудували силами колгоспу. Це був міжколгоспний піонерський табір. Його засновником був мій чоловік Василь Прокопів. Своїми руками він насадив ці дерева, які зараз ростуть, облаштовував табір. У 2008 році я прийняла керівництво, бо чоловік перевівся на іншу роботу. З того часу намагаюся продовжити справу, розпочату ще в ті далекі роки".
Протягом літа в таборі є чотири зміни, 21 день кожна. Тут п’ятиразове харчування, різноманітні активності протягом дня, щовечора дискотека. Нині в таборі відпочиває 75 дітей.


При кожному заїзді працівники табору складають табірний план, на основі якого працюють цілу зміну. В основу входять дообідні екскурсії, а в післяобідній час виховні заходи. Везуть дітей, зазвичай, в мальовничі місця Прикарпаття: Шешори, Пістинь, Яремче, Буковель.Також практикують одноденні походи в гори. Виховні заходи теж цікаві. Тут проводять "Міс та Містер "Прикарпатських зір", переробляють казки на новий лад, залучають дітей до різноманітних конкурсів тощо. В таборі навіть є власні олімпійські ігри. В неділю, якщо гарна погода, діти купаються в басейні.Протягом цілого дня з ранку до вечора з дітками працюють вожаті. Мар’яна вже втретє в "Прикарпатських зорях". Перші два роки тут відпочивала, цьогоріч дівчина вирішила вже працювати з дітьми.


"Я студентка напряму "державна служба", попри це мені подобається робота з дітьми", – каже дівчина.


Читайте також: Яремчанська “Сніжинка”. Багата історія санаторію з 300-літніми дубами. ФОТО

Зараз в "Прикарпатських зорях" відпочиває 40 дітей з Черкаської області. Керівник групи Людмила Драган каже, що їм тут дуже подобається.


"Тут гори навколо, свіже повітря. Вода джерельна. Ми приїхали і погода гарна стала".


Діти теж задоволені відпочинком. Сніжана і Катерина діляться з нами враженнями від перебування в таборі: "Ми вчора ходили на "бункер". Смажили там картоплю, відпочивали, гралися. Сьогодні їдемо до водоспадів і побуваємо в музеї Святого Миколая"."Прикарпатські зорі" до кінця літа приймуть ще дві зміни дітлахів. Вартість – 280 грн за добу перебування.


Ярина БАЛАБАНИК


Відео: Ярослав КОНИК

Читайте також: Між смереками та біля річки: 5 садиб на Прикарпатті для сімейного відпочинку