ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

"Приїжджайте в Коломию - неймовірно", - Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку. РЕПОРТАЖ

19 березня у Коломиї відбулось засідання Ради регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка. Президент, члени уряду та представники місцевого самоврядування обговорювали актуальні питання розвитку регіону, ділилися досвідом та планували майбутнє.

Разом із Президентом до Коломиї завітали віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, міністри Володимир Омелян, Ігор Жданов, Остап Семерак, Ігор Насалик; народні депутати Андрій Іванчук, Юрій Соловей, Михайло Довбенко, а також голова ОДА Олег Гончарук.

На відміну від інших областей, де схожі заходи відбувались в обласних центрах, засідання Ради регіонального розвитку Івано-Франківської області відбулось у Коломиї, а точніше - на заводі "LEONI". Як сказав сам Президент, вибір місця проведення невипадкове."Ми ламаємо звичаї проводити засідання рад регіонального розвитку у звичних залах обласних центрів, багато з яких ще пам’ятають "партхозактиви". Ми робимо це, бо немає більш переконливого доказу змін у нашому житті, ніж поява таких сучасних, високотехнологічних підприємств, як "LEONI"", - розпочав свій виступ Петро Порошенко.Інвестиції відбуваються в енергетику, машинобудування, переробну промисловість, IT-сектор, інфраструктуру, - продовжив Президент, а отже, інвестор довіряє як українській владі, так і громаді. Це, на думку Петра Порошенка, показує, що Україна йде правильним шляхом. Ні відкрита російська агресія, ні гібридна війна, ні виборчі перегони не змусили українців повернути назад із шляху, який був визначений Революцією гідності.

Далі Петро Порошенко перерахував ті результати та досягнення, які влада здобула протягом останніх п’яти років. Це – відновлення армії, підписання угоди про асоціацію з ЄС, створення зони вільної торгівлі із ЄС, відновлення економічного зростання, отримання томосу про автокефалію православної церкви та здобуття енергонезалежності. Наступні 5 років, за переконанням Петра Порошенка, стануть переломними для України. Ми впритул наблизимось до вступу у Європейський Союз та НАТО, а також пройдемо точку неповернення в колоніальне минуле. Однак зможемо це зробити, якщо не будемо піддаватися на інформаційні атаки з боку Росіі та зможемо усвідомити ціну помилки на виборах.Окремо Президент торкнувся теми армії. За його словами, саме вона є єдиним гарантом нашої незалежності та безпеки кожного громадянина нашої держави. Ситуація у збройних силах також є прикладом розвитку та позитивних змін у державі.

За словами верховного головнокомандувача, у 2014 році у військових не було не те, що бронежилетів та касок, але навіть і шкарпеток та штанів. А сьогодні ми створюємо власну ракетну програму та плануємо розробку ракет із дальністю польоту до 500 кілометрів.Виступаючи, Президент наголосив на досягненнях бригад Збройних сил України, що дислокуються в Івано-Франківській області. За його словами, 10-та ОГШБр, що відзначилася в боях під Мар'їнкою, Попасною та Золотим, знову перебуває в зоні бойових дій. Від початку року знищила 5 одиниць військової техніки незаконних збройних формувань на сході України за допомогою вітчизняного протитанкового ракетного комплексу (ПТРК) "Стугна-П".

"Зараз особливий склад бригади знову виконує бойове завдання на сході і лідирує в знищенні військової техніки російських окупантів. Від початку року за допомогою вітчизняного протитанкового ракетного комплексу "Стугна" бригадою знищено 5 одиниць озброєнь військової техніки ворога, який, у порушення Мінських домовленостей, відкривав вогонь у нашому напрямку", - сказав Порошенко.

Президент також розповів, що 114-та бригада тактичної авіації, що дислокується в Івано-Франківську, здійснила понад 100 бойових вильотів з метою виконання широкого кола завдань, зокрема ураження наземних цілей і повітряної підтримки наземних підрозділів.

На завершення свого виступу Петро Порошенко зробив комплімент Коломиї та закликав усіх відвідати наше місто, яке назвав великим туристичним центром та найкращим містом.Після Президента слово мав голова ОДА Олег Гончарук. У своєму виступі він розповів про розвиток регіону. Очільник області сказав, що великим потужним поштовхом для соціально-економічного розвитку області стала децентралізація."Саме завдяки реформі із децентралізації надходження до місцевих бюджетів за останні 4 роки зросли втричі і складають майже 6 мільярдів гривень. Це дало можливість збільшити капітальні видатки розвитку майже у 5 разів і довести їх до 2 мільярдів гривень", - сказав Олег Гончарук. Область є привабливою для іноземних інвесторів і на сьогодні займає 4-те місце в Україні за залученням інвестицій.Також очільник ОДА повідомив, що за останні роки  швидкими темпами відновлюється дорожня інфраструктура, розвиваються медицина, освіта, спорт та туризм. Зокрема, починаючи із 2015 року, було відремонтовано 500 кілометрів доріг державного значення на загальну суму 4.2 млрд гривень. За 3 роки лікувальні заклади області отримали понад 2000 одиниць медичного обладнання на суму більш як 175 мільйонів гривень. На сьогодні в області функціонує 166 амбулаторій сімейної медицини і ще 26 буде здано цього року.

Також пан Гончарук сказав, що з 2015 року на території області побудовано та відновлено 58 дитячих садочків, а також організоване інклюзивне навчання для понад 400 дітей з особливими потребами. Що стосується галузі спорту, то в містах та селах області зведено 140 спортивних майданчиків із штучним покриттям. Також у Коломиї ведеться будівництво великого водноспортивного комплексу, а в Івано-Франківську відновлюється спортивний комплекс інституту нафти і газу.

Чому “Леоні” збудував завод саме в Коломиї і з якими викликами стикнувся – розповів під час виступу Руслан Грем, директор заводу в Коломиї.“Досить важко зараз уявити якийсь автомобіль, який не має комплектуючих, виготовлених на ринку України”, – розпочав свій виступ Руслан Грем.

“Чому вибір впав саме на цей регіон? Густота населення в цьому регіоні на сьогоднішній день дозволяє нам планувати майбутнє, регіон є забезпечений робочою силою, на яку ми в майбутньому розраховуємо”.

Друге, на чому наголосив директор,  – це фаховість працівників: “Якщо говорити про підготовку висококваліфікованих кадрів, ми не можемо говорити, що ми її тут не маємо. Так, у нас були певні проблеми, певні виклики, з якими ми стикнулися. Зараз на базі Коломийського політехнічного коледжу ми започаткували мініпроект, де є  можливість готувати майбутні кадри, готових спеціалістів для нашого бізнесу”.Руслан Грем також розповів про перспективи компанії. Так, нині триває будівництво 12 тисяч додаткових метрів квадратних, які будуть введені в експлуатацію вже до кінця цього року. На сьогоднішній день  на заводі працює півтори тисячі працівників, з перспективою на 2022 рік організувати  3,5 тисячі робочих місць. Директор заводу також повідомив, що 2018 року близько 27 млн грн було сплачено до коломийського бюджету і близько 215 млн грн до Держбюджету.На закінчення першої частини Ради регіонального розвитку слово ще раз взяв Президент. Він сказав, що розвиток регіонів, розвиток місцевого самоврядування – один із пріоритетів теперішньої влади. Зробити Україну без периферії - не просто слова.

"В 2013 році центральна влада витрачала на допомогу місцевим бюджетам 500 мільйонів гривень. В бюджеті 2019 року на таку допомогу заплановано 33,5 мільярда гривень. Децентралізація не тільки збільшує доходи місцевих бюджетів, але й народжує нових українських лідерів, які навчилися вирішувати проблеми та об’єднувати громаду. Завдяки таким людям, разом з українською армією, представниками культури, церкви ми зможемо іти своїм шляхом та отримати перемогу", - сказав Президент.

Текст: Віктор ФІТЬО

Фото: Андрій КАНЯ