ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Понад пів мільярда гривень не отримали громади Прикарпаття через податкову заборгованість платників податків

Майже 580 мільйонів гривень податкових зборів та платежів станом на 1 листопада 2021 року боргують до бюджетів місцевих громад платники податків Прикарпаття. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.
Всього таких боржників, стверджує посадовець, по всіх територіальних громадах назбиралося чимало – 128 тисяч, в основному це фізичні особи – майже 115 тисяч, решта – юридичні особи області.
Найбільше боржників обліковується в Івано-Франківській, Коломийській та Калуській громадах. Значні суми боргу накопичилися в громадах за несплату платниками майнових податків. До прикладу, лише юридичні особи області заборгували громадам сплату 350 мільйонів гривень.
Допустили значне нарощення боргів і фізичні особи зі сплати майнових податків до 72 мільйонів гривень. Лише несплата ними податку на нерухомість в Івано-Франківській області сягнула 46 мільйонів гривень. Найбільше заборгували мешканці Івано-Франківської громади – 24,2 мільйони гривень, майже 4 мільйони гривень – коломияни та майже 3,0 мільйони гривень жителі Калуської ТГ. Обліковується немала сума боргу й зі сплати земельного податку фізичними особами: наразі вона складає 14 мільйонів гривень. Серед “лідерів” Івано-Франківська ТГ – понад 4 мільйони гривень, Коломийстька ТГ – 906 тисяч гривень та Снятинська ТГ – 651 тисяча гривень.
Однією з поширених причин нарощення податкових боргів Ірина Столярик називає сподівання населення на списання заборгованості. Адже торік усім боржникам, у яких обліковувалася сума боргу до 3060 гривень, держава провела автоматичне списання. Однак, у податковій службі наголошують – це був одноразовий захід, спрямований як допомога громадянам на час карантинних обмежень. Тож громадянам податкові зобов’язання таки доведеться сплатити, зазначає Ірина Столярик.
Платникам податків, заборгованість яких перед бюджетом перевищила 3060 гривень, податкова служба надсилає податкову вимогу, в якій чітко зазначено суму боргу та вказується податок, з якого вона виникла. А загалом дізнатися свій стан розрахунків з бюджетом доволі легко, стверджує Ірина Столярик, для цього необхідно зайти до Електронного кабінету за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, або ж через офіційний вебпортал ДПС. У його приватній частині режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу доступ до особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).
За бажанням, продовжує тему керівник податкової служби області, громадяни для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно можуть також звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою, а для звірки даних щодо нарахованої суми плати за землю – за місцем знаходження земельної ділянки.
рина Столярик радить усім платникам, як юридичним, так і фізичним особам, не допускати податкових боргів, адже окрім основної суми згодом доведеться сплатити ще й штрафні санкції та пеню. Також наявність боргів, за її словами, не найкращим чином впливає на ділову репутацію підприємства та й загалом унеможливлює його економічний ріст та розвиток.
А ще слід пам’ятати, що несплачені податки завдають збитків насамперед тій громаді, у якій живе сам боржник: «Якщо хочете жити в заможній громаді з розвинутою інфраструктурою, сучасними школами та якісними дорогами – не допускайте боргів зі сплати податків, будьте сумлінними платниками та свідомими громадянами своєї країни. Ніхто не збудує наше майбутнє краще за нас самих», - резюмує Ірина Столярик.