ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Підпали на Коломийщині невипадкові, це цілеспрямована акція певних осіб, - Міністр екології Остап Семерак

Міністр екології Остап Семерак нещодавно відвідав Коломийщину і Прикарпаття.

Пан Семерак прокоментував ситуацію по екологічній катастрофі в Україні вцілому. Зокрема і про цілі спалені схили по дорозі Івано-Франківськ-Коломия.

Про це пише Дзеркало медіа.

“Поки я їхав з Франківська до Коломиї, бачив цілі схили спалені. Величезні території. У мене складається враження, що це невипадкові підпали, а цілеспрямована акція певних осіб. Я бачив статистику штрафів і думаю, що винні, здебільшого, власники земельних ділянок, які з різних мотивів підпалюють траву. Наше міністерство і ДСНС веде  активну кампанію проти такої діяльності, і хочу нагадати, що штраф за таке може сягати 1700 гривень”, зазначив пан Семерак

Більше того, спалення трави може призвести до техногенних катастроф, адже вогонь легко кочує територією і може перекинутися на об’єкти  інфраструктури, наприклад на АЗС ", говорить міністр.

Станом на середину березня рятувальники нашого району виїжджали на пожежі майже 80 разів. Більше половини цих виїздів спричинені спаленням трави.

Виїзд рятувальної бригади триває від 1 до 2 годин, залежно від рівня та масштабу загорання. За статисткою виїзд одного екіпажу обходиться платникам податків у 26 тисяч гривень.

Детальніше читайте у нашій статті: Мільйони у вогонь: у скільки обходяться Коломийщині підпали сухої трави. ФОТО

Нещодавно лише за добу прикарпатські пожежники 83 рази виїжджали гасити сухотрав’я.

Читайте також: Хто і навіщо підпалює траву в Коломиї? ФОТО+ВІДЕО

До теми: Мешканка Прикарпаття врятувала їжачка, який ледь не загинув через спалювання трави