ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Партнерами Прикарпаття у зовнішній торгівлі є 88 країн світу, – статистика

Обсяги експорту товарів Прикарпаття у січні-березні 2019 року становили 204,3 мільйонів доларів, імпорту – 157,3 мільйонів.

Серед регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 15 місце, імпорту – 13 місце, інформує  головне управління статистики Івано-Франківської області, пише Дзеркало медіа.

Порівняно з обсягами січня-березня 2018 року склало відповідно 88,8% та 72,3%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 47 мільйонів американських доларів, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,30.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 88 країн світу. Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Польщі, Словаччини, Чехії, Російської Федерації, Білорусі, Туреччини, Італії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 113,9 мільйонів американських доларів, або 55,7% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревини та виробів з деревини, живих тварин, продуктів тваринного походження, продуктів рослинного походження, мінеральних продуктів.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 148,9 мільйонів американських доларів, (по Україні – 291,4 мільйонів), що відповідає 18 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Китаю, Польщі, Румунії, Угорщини. З країн ЄС отримано товарів на 77,9 мільйонів американських доларів, або 49,5% від загальнообласного обсягу імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.