ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Партійні суперечки, інвентаризація земель "Сільмашу" і ДОЗу, новий фестиваль: у Коломиї відбулась сесія міської ради

23 травня у ратуші відбулося засідання 45 сесії Коломийської міської ради. Депутати говорили про землю, зміни до бюджету та кредити на капітальні роботи.

Розпочали засідання  з приємного. Міський голова Ігор Слюзар повідомив, що заступник голови з комунальних питань Богдан Федорук отримав відзнаку від Президента України за участь в АТО.

Після цього міські обранці перейшли до робочих питань. Депутат обласної ради, головний лікар інфекційної лікарні Володимир Кифорук від імені керівників 4-ох медичних закладів міста, які фінансуються з обласного бюджету, звернувся до міської ради із проханням передати майно цих закладів у власність обласної ради.

За його словами, якщо цього зроблено не буде, фінансування усіх медзакладів обласного рівня, які розташовані у Коломиї, ляже на бюджет міста, для якого це буде непосильним тягарем.

Але аргументи головних лікарів на депутатів не подіяли, і це питання в порядок денний не внесли.

Однак Ігор Слюзар сказав, що до цього питання після вивчення та обговорення депутати повернуться.

Опісля депутати перейшли до депутатських запитів. Віктор Будзінський торкнувся питання подорожчання з 1 червня тарифів на пасажирські перевезення та поставив питання про їх економічну доцільність та обґрунтованість.

Сергій Лосюк, Петро Крив’юк, Володимир Андрейченко, Роман Крутко та Тарас Боднарук звернули увагу на поганий стан доріг та міжбудинкових проїздів.

Володимир Василевський озвучив прохання своїх виборців щодо проведення каналізації та водопровідних комунікацій та його окрузі.

Леся Бєлявська говорила про відсутність громадських туалетів та коригування міських автобусних маршрутів, Євген Заграновський - про Шевченківське озеро.

Після запитів депутати почали вирішувати пункти порядку денного. Першим з них було питання «синього ринку». Депутати дали "добро" гаражно-будівельному кооперативу "Місця щасливих людей" на переоформлення договору оренди на 50 років землі під ринком.

Підприємці, які торгують на ринку, що були присутні на сесії, цим рішенням залишилися задоволеними.

Після цього міські обранці прийняли уточнення міського бюджету на 2019 рік. Мова про збільшення та перерозподіл доходів загального та спеціального фондів за рахунок субвенцій з державного бюджету на потреби освіти, розвитку інфраструктури та підтримки ОСББ.

Наступним питанням депутати розглянули залучення кредиту НЕФКО на фінансування капітального ремонту будівлі Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка.

Депутати для цього дали згоду взяти кредит у розмірі 15 мільйонів гривень строком на 5 років. Відсоткова ставка за користування цього кредиту буде 3%.

Також депутати затвердили положення про конкурс "Смачна візитівка Коломиї". Як  сказано у рішенні, цей конкурс покликаний формувати туристичну привабливість міста та створення нових можливостей для розвитку ресторанного бізнесу та туризму.

Учасниками цього конкурсу можуть стати усі працівники ресторанів, барів та кафе Коломиї. Головним завданням буде запропонувати кулінарні страви, які вважаються традиційними для наших країв.

Крім цього депутати прийняли цілий ряд рішень, які стосуються генеральних планів Шепарівців, Іванівців, Саджавки та Воскресінців. По цьому депутати міської ради своїм рішенням створили спостережну раду при Коломийському міському центрі медико-санітарної допомоги. До неї увійшли Олег Дячук, заступник міського голови; Любов Масевич, голова ГО Крокус; Василь Латчук, керівник "Карітасу"; Галина Слободянюк, начальник відділу обслуговування осіб із інвалідністю та ветеранів департаменту соціальної політики міської ради; Надія Стеф’юк, заступник директора департаменту соціальної політики міської ради; Вікторія Тимофій, голова ГО "Солодкі діти", та Сергій Федчук, депутат міської ради.

Варто зазначити, що під час обговорення цього питання відбулась суперечка між представниками двох найбільших фракцій ради "Самопомочі" та "Батьківщини".

Любомир Бордун звернув увагу на те, що троє із 7-ми членів спостережної ради представники Батьківщини - це, за словами пана Любомира, є конфліктом інтересів. Крім цього у членів комісії повинна бути вища медична освіта, чого насправді немає. На це відповів Віктор Будзінський, який навів приклад комісій, де схожа ситуація із представниками "Самопомочі".

Розгорнулася ця дискусія у суперечку, в кого із партій більше людей на керівних посадах у місті. Заспокоїв дискусію Ігор Слюзар, який пригрозив санкціям тим людям, які на господарську діяльність переносять політичну приналежність.

На завершення сесії депутати міської ради розглянули 30 земельних питань. Зокрема вирішили провести інвентаризацію земель, які знаходяться на території заводу "Сільмаш" та ДОЗ.

 

АВТОР: Віктор ФІТЬО