ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Новорічна ялинка у Коломиї: цьогоріч струнка, але убога. ФОТО

Вже кілька днів на площі Відродження у Коломиї з настанням темряви засвічується святкова ялинка. Урочисте запалювання новорічного дерева традиційно відбулося 19-го грудня, в День святого Миколая. Коломиян благословляли представники духовенства, вітали керівники міста та району. Мешканці міста підтримали захід масово – близько тисячі людей різного віку прийшли на урочисте дійство.

Цьогорічна ялинка потішила стрункістю, але, на жаль, не своїм «вбранням». Іграшки на дереві переважно призначені для домашньої оздоби, а не для 15-метрового велета. Вже нема святкової ілюмінації, яка ще кілька років тому світилась на канатах, якими кріплять ялинку до навколишніх будівель.

[caption id="attachment_4543" align="alignnone" width="360"]Ялинка 2008-го року Ялинка 2008-го року[/caption]

[caption id="attachment_4476" align="alignnone" width="719"]Новорічна ялинка в Коломиї кількарічної давнини Новорічна ялинка в Коломиї кількарічної давнини[/caption]

 

[caption id="attachment_4475" align="alignnone" width="830"]09 Новорічна ялинка в Коломиї кількарічної давнини[/caption]

 

[caption id="attachment_4507" align="alignnone" width="586"]Демотиватор на тему коломийської ялинки, поширений у соцмережі в 2013 році Демотиватор на тему коломийської ялинки, поширений у соцмережі в 2013 році[/caption]8128da1e6a"Можливо це символ нашої держави - багата але бідна, дарує радість - але визиває співчуття. Напевно така задумка організатора", - написав про ялинку у Фейсбуці Михайло Рогів.


Але справжнє обурення у містян викликала нахабна поведінка таксистів, які під час урочистостей запалювання ялинки кілька разів розганяли натовп автомобілями. А все тому, що на центральній площі міста вони облаштували собі парковку, і навіть в святковий період звільнити її не захотіли.


"Недоліків багато і їх потрібно визнавати!
Щодо таксі… то це було щось. Називається відійдіть від ялинки, бо таксі їде!.. Вважаю, що на час відкриття, який тривав не так довго, можна було цю проблему вирішити!
А щодо самої ялиночки, то бідна вона у нас, що поробим
", - прокоментувала у Фейсбуці коломиянка пані Ольга.


Одним із способів прикрашення новорічної ялинки коломияни бачать виготовлення прикрас учнями шкіл та вищих навчальних закладів. Такі іграшки можуть бути тематичними, відповідати саме нашому регіону. При достатній їх кількості і відповідній якості виконання можна залишити у минулому совдепівські гірлянди. Ялинку ж підсвітити так, як це вже зроблено з міською ратушею. Частково реалізацію такої ідеї можна побачити на цьогорічній ялинці у Києві.

[caption id="attachment_4481" align="alignnone" width="480"]Прикраси цьогорічної ялинки у Києві Прикраси цьогорічної ялинки у Києві[/caption]

Іншим шляхом покращення зовнішнього вигляду «новорічної красуні» коломияни бачать у пошуку спонсорів і меценатів серед представників бізнесу. Як бачимо, поки що ці пошуки не ведуться, або ж ведуться без бажаного результату.

Ялинка не обов’язково має бути багато вбраною. При нинішньому становищі в державі це, можливо, і зайве. Але якщо її все ж встановили, то хочеться, щоб вона була простою і охайною.