ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Нові зміни у призначенні житлових субсидій

Департамент соцполітики Коломийської міськради повідомляє: Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 420 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” внесено зміни до Положення про призначення житлових субсидій.

Даними змінами передбачено, що субсидії з 1 травня 2021 року будуть призначатися лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати. Громадянам, які звернуться протягом травня-вересня 2021 року, субсидія буде призначена з травня 2021 року.
Виплата субсидії буде здійснюватися виключно у готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок одержувача житлової субсидії в уповноваженому банку. Виплата субсидії через відділення АТ “Укрпошта” проводитиметься лише для громадян із числа осіб з інвалідністю І групи, осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, осіб, які досягли 80-річного віку, одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд. Таким чином, для отримання субсидії усім громадянам, які не належать до вищезазначених категорій, при поданні нових заяви і декларації необхідно надати реквізити банківського рахунку.
Відповідно до внесених змін, тепер житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має такі активи або витрати:
1. Протягом року перед зверненням по призначення субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.
2. На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія. Оскільки прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2270 гривень, то йдеться про (2270 × 25) 56 750 гривень.
3. Протягом року перед зверненням по субсидію чи її “автоматичним” призначенням здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
4. Також житлова субсидія не призначається, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. Й таким чином, за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
5. Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням претендентів на субсидію за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.
Крім цього, задля уніфікації умов призначення житлових субсидій, враховуючи адміністративно-територіальну реформу, в новій урядовій постанові відсутня норма щодо ухвалення рішень про призначення житлових субсидій комісіями органів місцевого самоврядування. Житлова субсидія на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, що проживають разом, за наявності розділених особових рахунків, тощо, призначатиметься на загальних підставах.
Виплати домогосподарству не призначать, якщо:
- площа житла становить: квартири – понад 130 кв.м., будинку – понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;
- домогосподарство або член родини за рік перед зверненням по субсидію витратили понад 50 тисяч гривень на купівлю землі, нерухомості, транспортних засобів, будматеріалів або послуг (крім медичних);
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:
• більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання;
• транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа). Виключення – транспортні засоби, одержані безоплатно або на пільгових умовах;
• більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
- родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;
- є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад 3 місяці.
Детальнішу інформацію щодо змін до призначення житлової субсидії можна отримати за номером «гарячої» телефонної лінії департаменту соціальної політики Коломийської міської ради: 0954740180.
 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.