ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Нові вікна в під’їзді – легко! Як працює одне із коломийських ОСББ

Мешканці багатоповерхівок ще досі вчаться працювати в команді, знайомляться з сусідами та згруповуються для покращення добробуту свого будинку. Вже маємо приклади вдалих і навпаки практик ОСББ у місті. Сьогодні розповімо про досвід одного з успішних ОСББ міста – три під’їзди на вулиці Петлюри, 42.

Минулого тижня мешканці будинку завершили встановлення нових вікон на сходових майданчиках. Для цього вони не збирали кошти додатково, а просто використали залишок від квартплати, яку сплачують щомісяця. Про те, як налаштувати мешканців на позитив і які проблеми залишається вирішити – розповіла голова об’єднання Анна Сафіканова.

– Мені пощастило з мешканцями: вони гарно реагують на всі запитання, прохання, пропозиції, самі ініціюють зміни. Ми ще не визначилися з датою планових зборів, тому зустрічаємося, коли для цього є конкретна причина. Для вирішення менш термінових питань збираю лише членів правління.У найближчих планах – зробити косметичний ремонт у під’їздах, але, через проблеми з дахом, мешканці вагаються:

– На ремонт даху потрібно близько 473 тисячі гривень. Своїми силами таку суму зібрати важко. Найоптимальніший варіант – узяти участь у програмі співфінансування на наступний рік. Для цього потрібно писати заяву в міськвиконком, зібрати необхідну документацію та ставати на чергу. Окрім даху, хочемо ще утеплювати фасад будинку, але я вважаю це менш нагальною проблемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З наступного місяця у Коломиї зростуть тарифи на вивезення сміття.

Протягом минулого року вдалося оновити жолоби та встановити нові вікна. Заміна останніх тривала всього близько 9 годин – по 3 години на кожен під’їзд:

–             Загалом мешканці будинку до змін ставляться позитивно. Деякі обурюються, що зробили вікна, а не дах, але грошей поки що вистачило тільки на це. На вікна ми витратили 63 000 гривень. Дуже допоміг депутат округу Ігор Ільчишин. А ще хочу подякувати Михайлові Навольському – власне, директорові фірми. Вони зробили нам хорошу знижку.

Автор: Юлія МАРЦІНОВСЬКА


Фото: Андрій КАНЯ