Я проживаю у Коломиї по вулиці Довбуша в будинку №38, що розташований на земельній ділянці, якою користувалися ще батьки мого чоловіка. У свій час, в 1952 році, вони отримали цю землю у безстрокове користування від Коломийської міської ради. А вже в березні 2011-го я вирішила приватизувати цю земельну ділянку.
Тоді я зібрала всі необхідні документи, отримала всі дозволи... Однак ближче до завершення приватизації начальник Держкомзему п. Підлипчак чомусь почав зволікати, і нарешті з’ясувалося, що земля, яку ми постійно обробляли і за допомогою якої, перебуваючи на пенсії, моя сім’я виживала, вже надана нашим сусідам у власність.
А зараз розповім детальніше про сусідів. У 1991 році міський голова на прохання начальника міліції дозволяє будівництво 4-квартирного житлового будинку для співробітників міліції по вул. Коцюбинського. Місце для будівництва міліція обрала по власному бажанню. Працівники міліції, домовившись з мешканцями будинку №40 по вул. Довбуша, звели будинок на їхній присадибній ділянці, який став межувати з моїм городом.
Ще до початку будівництва на прохання тодішнього мешканця зазначеного будинку п. Гдичинського я з чоловіком змістила наш металевий паркан на майже шість метрів, яким була огороджена наша земля.
У 1992 році у новозбудований будинок заселилися мешканці, і до 2011 року наші нові сусіди не пред’являли жодних претензій. Але їм стало «тісно» тоді, коли я вирішила приватизувати свою земельну ділянку, яка, нагадаю, була надана нам у безстрокове користування.
Сусіди – Кіндрат О. В., Дутчак Г. І., Григоришин В. Ю., Гуцуляк Т. І. – сказали мені, що зазначена ділянка ними вже приватизована, і тільки тоді мені стало зрозумілим зволікання п. Підлипчака щодо моєї приватизації.
Оскільки вказані сусіди здійснили приватизацію землі, яка була надана нашій сім’ї у безстрокове користування, я звернулася в суд з позовом до Коломийської міської ради про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку.
Тільки після кількарічних судових поневірянь я змогла відвоювати свою землю, якою наша сім’я користувалася десятки років.
В кінцевому результаті Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України 7 жовтня 2015 року постановила: «Рішення Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 28 жовтня 2014-го року та ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 8 квітня 2015 року, які були винесені в користь мешканців будинку №19, що по вул. Коцюбинського в Коломиї, скасувати, а рішення апеляційного суду Івано-Франківської області від 24 грудня 2014 року залишити в силі».
Зазначеним рішенням апеляційного суду було визнано недійсним рішення Коломийської міської ради від 20 жовтня 2011 року №686-11/2011 «Про надання земельної ділянки по вул. Коцюбинського №19 у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд», також апеляційним судом було визнано недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, серія ЯК №966367 площею 900 кв. м по вул. Коцюбинського, 19, який виданий 28 березня 2012 року Кіндрат Оксані Василівні, Дутчак Галині Іванівні, Григоришину Василю Юрійовичу, Гуцуляк Тетяні Іванівні для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Кіндрат О. В., Кіндрат О. М., Дутчак Г. І. та Дутчак В. В. не чекали рішення Верховного Суду України і 19 травня 2015 року вирішили, що мають повне право самовільно знести паркан, який розмежовував наші земельні ділянки.
Того ж дня вони також вирвали 19 саджанців фруктових дерев та 120 кущів малини. А 13 червня я виявила, що полуниці, якій росли на моїй землі, були скошені.
По фактах самовільних незаконних дій мешканців будинку №19 я неодноразово зверталася до Коломийського МВ УМВС з відповідними заявами. У відповідях, які отримувала з відділу міліції, були посилання на «рішення виконкому міськради №136 від 17 квітня 1991 року про виділення міському відділу внутрішніх справ землі площею 0, 09 га по вул. Коцюбинського для будівництва 4-квартирного житлового будинку за рахунок земель міськземфонду».
Однак під час більш детального вивчення цього рішення була виявлена підробка! Зокрема, 0,06 га виправлено на 0,09 га, власне, що і стало причиною відкриття кримінального провадження.
Згідно з висновком експерта від 23 вересня 2015 року, «у рішенні виконкому міськради №136 від 17 квітня 1991 року у пункті 2 в написі «0,09 га» – під написом цифри «9» є зміна первісного напису шляхом нанесення білої речовини на первинний напис. Попередній напис був «0,06 га».
Мешканцям будинку №19 відомо про виявлену підробку документів, однак вони продовжують безсоромно доводити, що правда на їхній стороні.
Зараз вони стараються доводити, що по моїй вині вони позбавлені можливості обслуговувати свій будинок. Але в той же час замовчують факт, що межа між нашими будинками визначена металевою огорожею, яка стояла там роками.
Секрет поведінки моїх сусідів дуже простий – спочатку будуємо свій дім попри межу з сусідами, потім заявляємо, що позбавлені можливості обслуговувати свій дім, тоді забираємо сусідський паркан, бо вважаємо, що нам можна все. І тихенько підробляємо документи та приватизовуємо землю сусідів.
Але наша сім’я, попри кількарічну тяганину, зберігає надію, що правда і справедливість переможуть. Посаджений сином молодий сад зацвіте, і його більше ніхто не знищить.
Станіслава ЛЕВИЦЬКА, мешканка будинку по вул. Довбуша
Популярні новини
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024
Коломийська молодь отримає по 5000 євро на реалізацію своїх проєктів.
15 Листопада 2024
ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ
15 Листопада 2024
Айфон 15 Про Макс: революція в технологіях та дизайні
14 Листопада 2024
Розведення породистих кішок: що потрібно знати, перш ніж почати
14 Листопада 2024