ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Найскладніше - повідомляти родичів про смерть пацієнта. Інтерни ІФНМУ розповідають про боротьбу з COVID-19

Більше сотні лікарів-інтернів Івано-Франківського національного медичного університету погодилися працювати з пацієнтами, які хворіють на COVID-19. Молоді медики розповіли про реалії роботи на передовій боротьби з небезпечною інфекцією.


За словами в.о. проректора з лікувальної роботи ІФНМУ Тараса Кобрина, університет розробив спеціальну Google-форму і запропонував інтернам заповнити її. Хто погоджувався працювати з хворими на новий коронавірус, одразу залишав свої контактні дані. «Ми не можемо примусити лікарів-інтернів працювати з пацієнтами з COVID-19, тому це ті інтерни, які самі свідомо погодилися на цю роботу, — зазначає Тарас Кобрин. — Усі інтерни, які працюють в лікувальних закладах з хворими на коронавірус, забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту», йдеться на сайті ІФНМУ.


Лікар-інтерн першого року навчання Ірина Клейнота нині працює в обласній клінічній лікарні і опановує фах анестезіолога. До цього дівчина рік пропрацювала в реанімації медсестрою. «Намагаюся зараз максимально допомагати нашим лікарям, — говорить Ірина. — Основна специфіка роботи нині — це її важкість, бо доводиться постійно бути в захисному костюмі, масці, на руках дві пари рукавичок. Це доволі складно. Як лікар-інтерн я зараз більше вчуся працювати з апаратами штучної вентиляції легень. Ми їх налаштовуємо для кожного пацієнта індивідуально».За словами Ірини Клейноти, новинкою в обласній клінічній лікарні є дихальні шоломи, аналогічні з тими, які використовують медики в Італії. «Ця робота теж дає великий досвід, а взагалі зараз в умовах цієї пандемії інтерни вчаться разом з лікарями, — каже Ірина. — Я хотіла б залишитися у цій спеціальності. Ми всі віримо, що все буде добре і зрештою ми подолаємо цю пандемію».


Інтерн другого року навчання спеціальності «Інфекційні хвороби» Марія Хімчак працює в обласній клінічній інфекційній лікарні. «Це моя спеціальність, я її сама вибрала, тому тут не було місця для страху, — говорить вона. — Поступово звикаєш до цього навантаження, і зараз я можу сказати, що отримую задоволення від своєї роботи».


Вже чотири місяці із хворими на COVID-19 у міській клінічній лікарні №1 працює лікар-інтерн відділення анестезіології та інтенсивної терапії Владислав Горелін. «Дуже великий тягар ляг на плечі лікарів через те, що поступає велика кількість пацієнтів, — розповідає Владислав. — Тому відчувається нестача кадрів, і допомога інтернів є дуже потрібною. Найважче емоційно, бо коли ти розумієш, що життя пацієнта буквально залежить від тебе, потрібно дуже швидко працювати, оперативно переводити на штучну вентиляцію легень, і в такі моменти насправді складно. Але найскладніше, коли пацієнт помирає, повідомляти про це родичів».


Нагадаємо, нещодавно медуніверситет почав приймати у свою клініку пацієнтів з двох стаціонарів Івано-Франківська, які вже одужали від COVID-19 і не несуть загрози інфікування.