Врятована із водозбірника XV–XVI століть, вона стала сенсацією в науковому світі. Адже це єдина в Україні відома писанка такого давнього віку, писана воском на яєчній шкаралупі. Найстаріша ж писанка зберігається в м. Ополє в історичному музеї. Датована вона Х століттям і свого часу польському королеві її подарував київський князь. Археологи знаходили і давньоруські писанки ХІІ-ХІІІ ст., проте вони є керамічними.
Цей артефакт був переданий до Музею для консервації. Зберігач фонду писанок Ольга Антохій реставрувала писанку, а науковий співробітник музею писанкового розпису Ірина Блонська, на прохання львівських археологів, виготовила копію. Власне ця копія зараз дивує відвідувачів краківського археологічного музею.
Серед інших експонатів виставки – а це майже 500 артефактів – є, зокрема й олов’яний щит з найстарішим гербом Львова, виконаним на металевому предметі, бронзова готична фігурка блазня, гральні кості і багато інших раритетів.
До Польщі «Врятовані скарби підземного Львова» привіз науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Виставка у Краківському археологічному музеї триватиме до березня 2016 року.
Джерело: hutsul.museum
Культура
Найдавніша українська писанка, яка зберігається у коломийському музеї, експонується у Кракові
1 Грудня 2015
500-річна писанка із Національного музею Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського стала частиною виставки «Врятовані скарби підземного Львова», яка відкрилася в Археологічному музеї Кракова.
Щоправда, до Польщі вирушила копія найдавнішої в Україні писанки. Оригінал її зберігається у фондах музею. Виставка у краківському музеї створена із раритетів, віднайдених археологами міста Лева. Два роки тому серед їхніх знахідок виявилася й старовинна писанка.