ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Рівненщині громада під вигуки "ганьба" виштовхала батюшку та парафіян УПЦ МП з церкви. ВІДЕО

Штовханиною завершилася проба парафіян новоствореної релігійної громади Православної церкви України із села Копитів Корецького району потрапити до храму.

На церковному ганку люди зустрілися з односельцями – прихильниками Української православної церкви Московського патріархату. Останніх, зрештою, разом зі священиком силоміць вивели за ворота церковного подвір’я, інформує UA Рівне.

Опечатаний дотепер храм парафіяни ПЦУ, які з собою принесли витяг із Держреєстру речових прав на нерухоме майно, відчинили і провели перше богослужіння українською мовою.

– Я захищаю УПЦ. Я прослужив 21 рік. Цих людей хрестив, хоронив їхніх родичів і близьких. Вінчав... І зараз – бачите? – каже священник УПЦ МП протоієрей Ігор Власюк, якого люди силоміць виштовхнули з церкви.

– Я – за УПЦ. Молюся за воїнство, за владу, за убієнних солдатів. Є "атошники" теж тут...Причина в тому, що релігійна ворожнеча почалася. Бо закони прийняті неправильні державою. Вони створили війну на Сході і в селах роблять війну?

Поряд зі священиком – близько двох десятків прихильників УПЦ МП. Тут жінка із розірваною курткою та інша - з подертою рукою. Вона відмовилася назвати прізвище.

У цей час на подвір’ї храму та перед воротами – парафіяни новоствореної релігійної громади Православної церкви України.

– Нам толкували, що це українська церква. Так і на емблемі написано. Але це церква московського патріархату. А ми живемо в незалежній Україні. Ми цього не хочемо. Має бути українська церква, – каже парафіянин релігійної громади ПЦУ Микола Перловський.

У пана Миколи інша версія причини того, що сталося на майдані перед храмом.

– Основна причина та, що більшість людей, прихожан – пішли за УПЦ КП. А менша, за рекомендацією батюшки – за російською церквою. Ми просили їх: давайте по черзі служити. Він не захотів. Приїздив благочинний постійно з Корця і загострював обстановку, – додає пан Микола.

Благочинний отець Ярослав з Корецького району також приїхав до Копитова.

– Вже тиждень як ми подали документи до суду. Всі папери там. Але рішення поки нема. Ми домовилися так: опечатуємо храм і добре. Ні тим і ні тим. А буде рішення, хто буде правий – того й храм. Але на ділі все не так, –коментує тець Ярослав.

Релігійну громаду ПЦУ у Копитові зареєстрували три тижні тому. У лютому тут провели потрібні для цього збори. 122 особи зі 126-ти зареєстрованих проголосували за перехід до Православної церкви України.

Про це розповів тимчасовий виконувач голови парафіяльної ради Віталій Паляднік. Чоловік також представив витяг і Держреєстру речових прав на нерухоме майно – храм. Він та інші парафіяни громади ПЦУ відчиняють двері храму та заходять всередину.

Речник ГУНП в Рівненській області Антон Крук коментує цю ситуацію так:

"До нас надійшло повідомлення про штовханину між прихильниками двох релігійних громад. На місце прибув начальник районного відділу поліції. З’ясували, що прихильники ПЦУ мають всі документи, є рішення ОДА від 26.03 про реєстрацію релігійної громади. Тому поліція просто забезпечувала функцію охорони правопорядку. Конфлікт вичерпан".На фото отець Ігор Власюк