ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті вищу освіту має більше жінок, ніж чоловіків. СТАТИСТИКА

Наприкінці минулого року органи державної статистики в рамках проведення обстеження умов життя домогосподарств здійснили дослідження щодо освітнього рівня населення Івано-Франківщини.

За одержаною інформацією, майже кожен четвертий прикарпатець має вищу (повну чи базову) освіту.

Кожен шостий житель області повідомив про отримання неповної вищої освіти та здобуття кваліфікації "молодшого спеціаліста".

Професійно-технічну освіту отримали 17,3% прикарпатців.

Про наявність повної загальної середньої освіти повідомило 16% опитаних, кожен десятий мешканець області має базову загальну освіту, повідомляє головне управління статистики в області.

Слід зазначити, що в цілому в державі серед мешканців міст частка осіб з повною, базовою та неповною вищою освітою значно вища, ніж серед сільських жителів.

У сільській місцевості переважає населення із професійно-технічною, повною та базовою загальною середньою освітою.

Питома вага осіб з вищою освітою більша серед жінок, ніж серед чоловіків (46,2% проти 38,2%).

Серед областей держави найбільша питома вага осіб із повною вищою освітою у Києві (45,3%), повною загальною середньою — у Закарпатській області (28,8%), в той же час, наша область посіла п’яте місце за часткою осіб, які мають базову вищу освіту та сьоме місце — повну вищу освіту.

Система освіти області представлена освітніми закладами різних видів і включає в себе загальноосвітні навчальні заклади, професійно-технічні, а також вищі навчальні заклади.

На початок 2016/17 навчального року в області функціонувало 718 денних загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі 171 заклад нового типу: 153 навчально-виховних комплексів, 11 гімназій та 7 ліцеїв.

Крім того, діяло 9 вечірніх шкіл, а також організовані класи (групи) з вечірньою та заочною формами навчання при трьох денних загальноосвітніх навчальних закладах.

Професійно-технічну освіту надавали 20 навчальних закладів.

Підготовку фахівців з вищою освітою здійснювали 11 коледжів, технікумів, училищ та 5 університетів, інститутів.

Крім того, в області діє ряд філій навчальних закладів, головні організації яких знаходяться в інших регіонах держави.

Підготовку аспірантів в області здійснюють 4 вищі навчальні заклади та одна наукова установа.

Читайте також: Що нового прочитати: 6 книжкових новинок Коломиї