ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Прикарпатті відзначили лауреатів "Краща книга року – 2019"

5 лютого в Івано-Франківській обласній бібліотеці для юнацтва урочисто відзначили лауреатів конкурсу «Краща книга року – 2019». Конкурс заснований Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки письменників України та відбувається четвертий рік поспіль.

Номінантів привітали начальники управлінь інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та  культури, національностей і релігій облдержадміністрації Володимир Джигіта і Володимир Федорак. Вони вручили переможцям грамоти та підбірку художньої й краєзнавчої літератури. повідомляє пресслужба ОДА.

«Обласна державна адміністрація здійснює цілий ряд заходів для підтримки прикарпатських авторів, української книги, популяризації читання, – зазначив Володимир Джигіта. – У рамках виконання регіональної цільової програми підтримки книговидання ми фінансуємо твори місцевих авторів, щорічно проводимо фестиваль «Сторінками української книги»,  творчі зустрічі та презентації книжкових новинок». За словами посадовця, у 2020 році  на виконання положень Меморандуму про співпрацю між Івано-Франківською та Донецькою областями   планується проведення цілого ряду проектів, зокрема, зі збору та передачі україномовних книг на Схід, участі у різноманітних культурних заходах, обміну делегаціями  тощо.  Володимир Джигіта закликав творчу спільноту Прикарпаття до ще більш тісної співпраці  задля популяризації української книги.

Цьогоріч дипломами «Краща книга року – 2019» у десяти  номінаціях нагороджено 13 авторів:

у номінації «Поезія» – Ярослав Довган за книгу «Голка»;

у номінації «Поетичний збірник» автори з Рожнятівщини Любомир Михайлів, Леся Шмигельська та Наталія Данилюк за збірку «Три струни»;

у номінації «Проза» переможець конкурсу «Коронація слова» Василь Добрянський за книгу «Зламані сходи»;

у номінації «Документальна проза» – лауреат Шевченківської премії з Коломиї Михайло Андрусяк  за книгу «Сурми голос»;

у номінації «Біографічний роман» – Мирослав Лазарук за книгу «Чорторийські марева-видіння»;

у номінації «Історичний роман» – Володимир  Гловацький за книгу «Анна Єфросинія – велика княгиня Романова»;

у номінації «Мемуаристика» науковець з Коломиї Микола Васильчук за книгу «От собі книжка: записки словникаря»;

у номінації «Книжка про війну» – автор з Тлумаччини Михайло Батіг за книгу «Ті, що спалахнули в неба зірками»;

у номінації «Літературознавство» – Дмитро Юсип за книгу «Франкова кузня» доби дисидентів-шістдесятників»;

у номінації «Упорядництво» – Євген Баран та Володимир Смірнов за книгу «Михайло Мочульський. Вибране».

Також відомі на Прикарпатті автори Ольга Деркачова, Марія Ткачівська, Ольга Слоньовська та Василь Добрянський отримали відзнаки обласної бібліотеки для юнацтва, як переможці обласного моніторигу найбільш читабельних авторів «Книжка для молоді: рейтинг популярності -2019».