ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Прикарпатті щороку зростає кількість дітей з аутизмом, - медики

Як повідомляли, 2 квітня  – День поширення інформації про аутизм.

У цей день в обласній психоневрологічній лікарні №3 відбулася прес-конференція, пише Дзеркало медіа з посиланням на  прес-службу ОДА.

Як повідомила заступниця головного лікаря цього медзакладу Наталія Шаповалова, статистика показує, що з кожним роком кількість дітей з аутизмом збільшується. Якщо у 2010 році  на Прикарпатті реєстрували 2-3 дитини з таким діагнозом, то зараз по області нараховується 235 осіб.

Доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Олена Пітик говорить: "Такий розлад як аутизм, не є заразним. Він не має визначених причин виникнення. І не можна сказати, що це захворювання є генетичним. Це захворювання не є вироком. Багато відомих, успішних та багатих людей страждають на цю недугу".

Станом на 2017 рік в Україні проживають понад 6 тисяч дітей з діагнозом дитячий аутизм. У порівнянні з іншими країнами, у Великій Британії – 700 тисяч, включно з повнолітніми, а у США – розлад аутичного спектру має 1 дитина з 68 – це 1,5% усіх дітей США.

Серед причин, які впливають на появу дітей-аутиків, фахівці називають змінений спосіб життя – урбанізація, швидкий темп життя, вимоги, які створює нам суспільство, в тому числі й інфантилізація батьків, тобто батьки хочуть мати і зберегти дітей будь-яким способом через власні інтереси.

Як наголосив під час прес-конференції головний лікар ОПНЛ №3 Мирон Мулик, в області єдине дитяче психіатричне відділення, яке знаходиться в їхньому медичному закладі.

"Воно реконструйоване і повністю відповідає на сьогоднішній день європейським стандартам як по діагностиці, так і по методах лікування аутизму. Все, що доступно в Україні, доступно і нашим пацієнтам", - додав керівник.

Та все ж психологи акцентують на тому, що при правильному поставленому діагнозі, при адекватно призначеному лікуванні та ідентифікації цього розладу можна досягнути надзвичайно великих успіхів і дитина, в такому випадку, може бути надзвичайно високо функціональна у соціумі.

Адже ріст і розвиток людей з аутизмом в атмосфері любові, прийнятті і підтримці підвищує їх шанс на кращу адаптацію до навколишнього світу. Тільки необхідно допомогти їм розкрити і використовувати всі свої можливості.Головне фото ілюстративне