З нагоди з 125-річчя від дня народження композитора, автора знаменитої "Гуцулки Ксені" Ярослава Барнича у його рідному селі Балинцях відкрили пам'ятну таблицю.

Окрім того, на честь відомого композитора назвали місцевий ліцей.

На відкриття завітав голова Коломийської райдержадміністрації Любомир Глушков, Заболотівський селищний голова Петро Маліборський, депутатка обласної ради Орися Книшук, композитор, директор Хмельницької обласної філармонії Олександр Драган, відомі діячі мистецтва й культури, духовенство та мешканці Балинців, інформує пресслужба РДА.

На початку директорка ліцею Галина Гушул організувала екскурсію школою. Директорка повідомила, що Балинцівський ліцей імені Ярослава Барнича отримав честь носити таке ім'я на початку липня. Далі Галина Гушул провела гостей у світлицю, де зібрані світлини родини Барничів та старовинні речі із побуту балинчан. У приміщенні світлиці вчителька історії та краєзнавиця Наталія Пернеровська розповіла присутнім чимало цікавих історичних фактів, пов'язаних з історією села та сім'єю композитора Ярослава Барнича.

Після цього на подвір'ї школи священники відслужили панахиду та освятили пам'ятну таблицю маестро.
Голова Коломийської райдержадміністрації привітав місцевих мешканців із знаковою подією та вручив грамоту уродженцю Балинців, композитору і директору Хмельницької обласної філармонії – Олександру Драгану. Також почесну грамоту від очільника району отримала директорка Балинцівського ліцею імені Ярослава Барнича Галина Гушул.

"Коломийщина багата на таланти. Цього року минає 125 років від дня народження талановитого композитора, диригента, педагога, скрипаля та громадського діяча Ярослава Барнича. За 71 рік свого життя він створив чимало відомих музичних творів, серед яких найбільшої популярності набула після "Гуцулка Ксеня", - зазначив Любомир Глушков.

У приміщенні школи відбулася наукова конференція. На ній науковці, історики та мистецтвознавці розповідали про невідомі історичні події, пов'язані із життям громадського діяча. Варто зазначити, що композитор увійшов в українську музику як основоположник модерної української оперети.

Відомий Ярослав Барнич далеко за межами України. Так, у Америці в штаті Огайо 23 квітня 1966 р. було оголошене «Днем Барнича», що свідчить про безцінний внесок у світову культуру.

До речі, у часи СРСР творчість та ім’я Ярослава Барнича були під забороною. Проте зараз вшановують митця, його твори переспівують відомі артисти. Також у Івано-Франківську та Коломиї його іменем названо вулиці. А відкриття меморіальної дошки у Балинцях Коломийського району (на малій батьківщині композитора) – ще одне свідчення пошани до талановитого майстра музики.

