ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Коломийщині передали до суду справу банди, що утримувала у рабстві 32 людей

Резонансну справу щодо шістьох жителів Маріуполя, які впродовж двох років утримували в нелюдських умовах 32 людей, серед яких троє малолітніх, 7 березня спрямовано слідчими до суду.

Зловмисникам загрожує  від 5  до 12 років ув'язнення, повідомляє обласна поліція, пише Дзеркало медіа.

Нагадаємо, злочинці заснували у Коломиї та районі так звані реабілітаційні центри для  алко- та наркозалежних осіб, з обмеженням їх особистої свободи.

З жовтня 2017 року  по вересень 2018 року  зафіксовано дванадцять фактів, де  підозрювані, підшукуючи алко- та наркозалежних осіб в Івано-Франківську, а також  у Коломиї, всупереч їх волі, примусово садили в автомобіль, перевозили та незаконно поміщали у створені ними заклади закритого типу.

Людей утримували протягом тривалого часу, позбавляючи волі, при цьому забирали документи.

Підозрювані також повідомляли родичам алко- та наркозалежних осіб недостовірну інформацію про характер та методику реабілітації, замовчуючи відомості про закриті умови, позбавлення волі, недостатній раціон харчування, запрошували потерпілих проходити курс лікування в зазначених закладах. При цьому отримували від родичів гроші за так зване лікування.

З метою прикриття  їх злочинної діяльності зареєстрували в Коломиї благодійну організацію.

Потерпілі, будучи завербованими, безоплатно працювали по замовленню на підсобних роботах в приватних господарствах, а також на підприємствах на території  Коломиї та Коломийського району, за що підозрювані отримували гроші.

В ході досудового розслідування всім шести підозрюваним було обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 
Як повідомляли, псевдореабілітаційні центри викрили у вересні минулого року.

Суд обрав запобіжний захід злочинцям, які займалися “трудовим рабством” на Коломийщині, - тримання під вартою без права внесення застави.