ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Франківщині руїни замку перетворять на туристичний об’єкт. ФОТО

Законсервувати та облагородити замок Краснодвір, що у Надвірній на Прикарпатті, планують у межах проєкту "Інтерпретація спадщини замку Краснодвір: стратегія, план та візія".

Про це у студії Суспільного повідомив директор ГО "Надвірнянський туристично-інформаційний центр" Володимир Гринішак, йдеться на сайті Суспільного.

За його словами, проєкт націлений об’єднати громаду та принести їй прибуток.

"Cпадщина має приносити економічну користь громаді. Ми не маємо артефактів, щоб побудувати музей на базі замку. Вивчивши досвід ЄС, вирішили, що найкращим методом буде інтерпретація. Ми націлені, щоб ця спадщина не була тягарем для бюджету, а приносила користь", - каже Володимир Гринішак.

У межах проєкту планують зробити театралізовані екскурсії містом, які завершуватимуться у замку. До кінця серпня проведуть перші три, вони будуть безкоштовними. Далі екскурсії стануть платними.

На Прикарпатті руїни замку перетворять на туристичний об’єктFacebook/Назар Герцевич‎

На Прикарпатті руїни замку перетворять на туристичний об’єкт

За словами Володимира Гринішака, руїни хочуть законсервувати, а ландшафт облагородити: "Ми плануємо використати 3d mapping - це таке проєктування зображення зі звуком на руїни. Так ми зможемо поєднати спадщину та сучасні технології".

Проєкт реалізують за фінансової підтримки ЄС в межах програми міні-грантів проєкту ReHERIT "Спільна відповідальність за спільну спадщину" у партнерстві з Надвірнянською міською радою та відділом культури, молоді та спорту Надвірнянської РДА.

Окрім цього, на базі замку реалізовують ще один проєкт - "Надвірнянський замок "Краснодвір": промоція через мистецтво". Десятого червням відбулася перша акція. Зокорема, руїни замку очищали від сміття.

"Плануємо підготувати замок до проведння концерту у липні. Це буде вечір класичної музики за участю естрадно-духового оркестру Надвірнянського районного будинку культури. Ми запишемо його, зробимо промоційні ролики та буклети", - розповів Володимир Гринішак.

Читайте також: На Франківщині урочисто відкрили нове місце відпочинку. ФОТО