ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

На Франківщині підліток через конфлікти у сім'ї більше тижня не ночував удома. ФОТО

Прикарпатські поліцейські розшукали неповнолітнього франківця, який понад тиждень не приходив додому, а  маму притягли до відповідальності.

У фейсбук 29 січня з'явилася інформація про зникнення неповнолітнього, а також були розміщені фото дитини, персональні дані і контактний номер, повідомляє обласна поліція.

Поліцейські перевірили цей факт і не виявили жодного звернення на "лінію 102". Зателефонували за номером і зрозуміли, що він не відповідає дійсності. На цьому правоохоронці не зупинилися і в мережі зв'язалися з жінкою. Тітка хлопця розповіла, що помилилася при розміщенні контактів, а ситуацією до кінця не володіє.

Додамо, у 2016 році дитина була у розшуку. Тоді хлопчик не ночував дома через конфлікти в сім'ї.

Правоохоронці вирішили з'ясувати, де проживає сім'я хлопчика і перевірити, чи є дитина вдома. Знайти маму виявилося непросто: сім'я переїхала з приміського села до Франківська. Все ж, завдяки родичам це вдалося. За місцем проживання дитини не було.

33-річна мама сказала, що неповнолітній більше тижня не ночує вдома, а в поліцію вона не хоче звертатися, бо син на уроки ходить.

Подальша доля дитини після уроків маму не дуже цікавила. Каже, дитина неслухняна. Батько хлопчика помер, а мама проживає з вітчимом і ще двома меншими дітьми.

Поліцейські зареєстрували факт зникнення дитини: мама таки в присутності правоохоронців зателефонувала на "лінію 102".

За час спілкування до жінки зателефонував син і сказав, що з ним все добре, але додому він не хоче повертатися. Пояснив, що знаходиться біля школи, у якій і навчається.

Працівники поліції вирушили за вказаною адресою і знайшли неповнолітнього. Він - живий і здоровий. Проти нього незаконних посягань не було. Хлопчика доставлено до поліції, щоб зрозуміти причину його зникнень. Але одразу він зауважив, що у мами з вітчимом постійно виникають конфлікти, які зачіпають і його.

Після огляду житла поліцейські помітили, що сім'я живе неблагополучно, а байдужість мами щодо сина ніщо інше як неналежне виховання.

Правоохоронці склали на маму протокол  (Ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Вирішується питання про те, чи буде хлопчик поміщений до центру соціально психологічної реабілітації, чи залишений в сім'ї. Триває перевірка.