ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Монастир на Коломийщині увійшов в список пам'яток архітектури, які ще можна врятувати

Руйнівна пожежа у середньовічному Соборі Паризької Богоматері в Парижі привернула увагу всього світу до збереження старовинних унікальних релігійних пам’яток.

Керівники України одразу ж заявили про підтримку Франції і заговорили про важливість збереження унікальних історичних пам’яток, пише ВВС Україна.

Міністр культуриЄвген Нищук навіть написав у Facebook, що Україна готова “максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення Собору”. Додавши, що робота міністерства культури – це збереження для прийдешніх поколінь усіх культурних та історичних пам’яток.

BBC News Україна постійно розповідає про ситуацію зі збереженням унікальних історичних пам’яток України: міської архітектури, середньовічних замків та середньовічних синагог. На жаль, Україна не може похвалитись великими успіхами у збереженні архітектурних цінностей.

Можливо, якщо міністерство культури має можливості і потрібних спеціалістів для реставрації старовинного собору у Парижі, влада може звернути увагу й на українські старовинні собори та храми, які давно потребують порятунку. Переважно мова іде про католицькі костели XV-XVII століть на Західній Україні, рятувати яких фактично не лишилось кому. В Україні сотні старовинних храмів, які перебувають на межі руйнації, ми ж зібрали сім найвідоміших.

Ізяслав, Хмельницька область

 Фарний костел (найстарший храм міста) Івана Хрестителя, 1599 року будівництва. Ентузіасти регулярно проводять розчищення костелу від чагарів і сміття, але храм руйнується.
Підгайці, Тернопільська область


Троїцький костел, збудований 1634 року, перебуває у катастрофічному стані.
Старокостянтинів, Хмельницька область


Руїни Домініканського костелу, 1613 року спорудження. Пам’ятка архітектури національного значення давно передана УПЦ Московського патріархату, проте відновлення пам’ятки не відбувається.
Кам’янець-Подільський, Хмельницька область


Костел св. Миколая та домініканський монастир, найстаріший мурований храм міста. Пам’ятка архітектури XV-XVIII століття.
Червоногруд, неіснуюче поселення у Заліщицькому районі Тернопільської області


Домініканський костел 1615 року, є частиною чи не наймальовничіших руїн України разом із залишками Червоногрудського замку.
Язловець, Бучацький район Тернопільської області


Костел Успіння Діви Марії 1590 року, споруджений у ренесансно-готичному стилі. У 1609 році тут був похований відомий польський композитор Миколай Гомулка. Нечисленні римо-католики села намагаються підтримувати храм як можуть.
Гвіздець, Коломийський район, Івано-Франківська область


Бернардинський монастир. 1723-1735 років спорудження. Нечисленні римо-католики села намагаються збирати гроші на реставрацію костелу.