ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

Минулоріч в області провели понад 80 культурно-мистецьких заходів

Минулого року в області проведено понад 80 культурно-мистецьких заходів.


Про це повідомив під час засідання колегії управління культури національностей та релігій облдержадміністрації його керівник Володимир Федорак, інформує Івано-Франківська ОДА, пише Дзеркало медіа.У числі найбільших мистецьких заходів – обласне свято народної творчості «Розколяда», Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях», обласний відкритий фольклорний фестиваль «Писанка», Міжнародний етнокультурний фестиваль країн Карпатського Єврорегіону «Карпатський простір», Міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонарського мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх», ХХV Міжнародний гуцульський фестиваль, Х обласна Галицька хорова академія, присвячена 1030-річчю хрещення України-Руси, І Міжнародний форум Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA», обласне свято «Полонинське літо», Обласний відкритий фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела», Х обласний фестиваль стрілецької і повстанської пісні імені Софії Галечко, ХХХІІ Всеукраїнський фестиваль музичного мистецтва імені Кос-Анатольського та ін.

Проводилися й фестивалі за участю колективів з-за кордону. До прикладу, третій Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір» зібрав представників з Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Чехії, Молдови, Латвії, Литви Азербайджану, Грузії, Австрії, Болгарії, Франції, Мексики та Швейцарії. Мистецтво його учасників було представлено за напрямами «музика», «хореографія», «драматичне та лялькове театральне мистецтво», «кіно», «образотворче та фото мистецтво»,  «скульптура», «національна кухня», «література та поезія».

Посадовець також інформував, що на підтримку культурно-мистецьких заходів торік виділено 150 тис. гривень. У другому півріччі 2018 року – 100 тис. гривень (кошти обласної програми "Духовне життя") для поїздки ветеранів АТО/ООС в Меджугор’є (Боснія і Герцоговина).

Читайте таож: У Коломиї відкрили ювілейний фестиваль “Писанка” і встановили рекорд України з наймасовішого виконання гаївок. ФОТОРЕПОРТАЖ