ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Мільйони у вогонь: у скільки обходяться Коломийщині підпали сухої трави. ФОТО

За минулий місяць пожежники Коломийського району гасили траву на 1 млн  200 тис. грн. Звідки береться така вражаюча сума та яка шкода для довкілля від подібних катастроф - Дзеркалу медіа пояснюють рятувальники і міністри.
Статистика

Сонячна погода. На вулиці тепло і легенький вітерець. Поки пересічні мешканці радіють весні – рятувальні служби району готуються до роботи. Її буде багато!

З настанням весни люди все частіше палять суху траву та відходи, не думаючи про наслідки. Станом на середину березня рятувальники нашого району виїжджали на пожежі майже 80 разів. Більше половини цих виїздів спричинені спаленням трави.

"Зазвичай на місці злочину винуватця пожежі немає, – розповідає один з інспекторів Арсен Котюк, - нас викликають люди, які випадково побачили пожежу або біда торкнулася безпосередньо їх".

Скільки це коштує

Виїзд рятувальної бригади триває від 1 до 2 годин, залежно від рівня та масштабу загорання. За статисткою виїзд одного екіпажу обходиться платникам податків у 26 тисяч гривень.

Це середня вартість, яку називають у ДСНС. Сюди враховують  пальне, амортизацію автомобіля, заробітну плату, амуніцію рятувальників і вартість засобів, що застосуються, аби приборкати вогонь.  Якщо банально  помножити кількість виїздів пожежників району на підпали трави, отримаємо  1 млн  200 тис. грн для бюджету країни. Аби цифра була зрозуміліша – це 8 тисяч мінімальних місячних пенсій згорая у вогні

Хто палить траву і яка шкода

Ми зустрілися з міністром екології Остапом Семераком. Кому, як не йому, розуміти, наскільки ситуація є загрозливою - не тільки для Коломийщини, а й для всієї країни.

"Поки я їхав з Франківська до Коломиї, бачив цілі схили спалені. Величезні території. У мене складається враження, що це невипадкові підпали, а цілеспрямована акція певних осіб. Я бачив статистику штрафів і думаю, що винні, здебільшого, власники земельних ділянок, які з різних мотивів підпалюють траву. Наше міністерство і ДСНС веде  активну кампанію проти такої діяльності, і хочу нагадати, що штраф за таке може сягати 1700 гривень".

Більше того, спалення трави може призвести до техногенних катастроф,  зазначив пан Семерак, адже вогонь легко кочує територією і може перекинутися на об’єкти  інфраструктури, наприклад на АЗС.Вогонь-смерть

"Зараз дуже багато пожеж. Люди спалюють усе, не дивлячись на тварин, котрі живуть під землею. Якщо будинок знаходиться недалеко від лісу, дуже часто полум’я переходить на ліси. У цьому випадку загасити вогонь набагато важче", - запевняє начальник Коломийського МРВ Управління ДСНС Ігор Вацик

У зоні ризику - їжаки, зайченята, білки. В мережу часто викладають шокуючі фото загиблих у вогні звірів. За словами рятувальників, навіть люди наражаються на небезпеку.

"Дуже часто люди отримують опіки? різного ступеню важкості, не знаючи, як поводитися при виникненні пожежі".(Без)відповідальність

Фіксувати порушення та накладати адміністративну відповідальність на паліїв уповноважена поліція та екологічна інспекція. Першим буває тяжко зафіксувати правопорушника на місці, а штаб Держекоінспекції   розташований в Івано-Франківську. Схоже, лише пильність небайдужих громадян  може вплинути на ситуацію. Не горить там, де не палять, іронізують пожежники.

АВТОР: Соломія МАРДАРОВИЧ

ФОТО: Андрій КАНЯ

Як писало Дзеркало медіа, щодня рятувальники гасять кілька десятків пожеж сухої трави.

Так, нещодавно лише за добу прикарпатські пожежники 83 рази виїжджали гасити сухотрав’я.

Читайте також: Хто і навіщо підпалює траву в Коломиї? ФОТО+ВІДЕО

До теми: Мешканка Прикарпаття врятувала їжачка, який ледь не загинув через спалювання трави