ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Масштаби дитячого алкоголізму на Прикарпатті – вражають

Ініціатор запровадження в школах Івано-Франківська уроків тверезості, проректор Університету Короля Данила, відомий франківець Олег Андрухів переконаний: якщо негайно не буде прийнятий комплексний підхід до вирішення проблеми дитячого алкоголізму, ситуація стане незворотною і вкрай невтішною.

«Протягом трьох років, проводячи уроки тверезості, коли ми задавали дітям, починаючи від учнів 6-х класів, запитання: хто в своєму житті хоча б раз вживав алкоголь, то більшість дітей піднімають руку. А коли запитуєш, де вони вперше вжили алкоголь, здебільшого діти говорять про власний дім. Тобто все відбувається у сім’ї, при батьках. Ми любимо святкувати найрізноманітніші свята і в центрі столу завжди стоїть пляшка. Діти бачать цей стиль життя.

Також алкоголь стає поширеною причиною дитячого булінгу, якщо школяр відмовляється випити із однокласниками пива десь поза школою. Є офіційна статистика, згідно з якою Україна посідає перше місце в світі по дитячому алкоголізму, кожна третя дитина у віці від 12 років уже вживала важкі алкогольні напої.

Мені доводиться спілкуватися з працівниками поліції та соціальних служб і вони говорять про системні факти дитячого алкоголізму. Поліцейські наводять одиничні приклади, які є резонансними, але страшно уявити, яка кількість дітей вживає алкоголь невеликими дозами і не потрапляє в цю статистику поліції.

Варто зазначити, що Івано-Франківськ – єдине місто в Україні, яке прийняло програму протидії вживання алкоголю та тютюну серед неповнолітніх на 2017-2020 роки. Однак цього замало! Нам просто необхідний комплексний педагогічний підхід до вирішення цієї проблеми за безпосередньої участі батьків! Навіть якщо ми будемо сто років поспіль ходити до шкіл з уроками тверезості, це не дасть необхідного ефекту, який може змінити ситуацію. Якщо не бити на сполох негайно, ми втратимо націю», – каже Олег Андрухів.

Фото ілюстративне