ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Машина майбутнього Tesla в Коломиї

Без шуму, без шкоди для довкілля, з вигодою для власника. Електромобіль. Як багато змісту в одному слові: економічність, екологічність, краса, комфорт. За ним – майбутнє.

Сьогодні розповімо про червону Tesla Model S, власником якої є коломийський підприємець Володимир Табахарнюк.

Знайомтеся – Teslа

"Колись автомобільна промисловість не могла б навіть подумати про реальні електричні автомобілі. Ілон Маск – мільярдер з Америки. Він не був зацікавлений у підтримці тих, хто заробляє на нафті. Скажімо, він був зацікавлений в екологічності ринку, "проламав" ринок двигунів внутрішнього згорання, випустивши електроавтомобілі. Серійне виробництво Tesla Model S почалося ще в 2012-му. Щороку автомобіль модернізовували і поліпшували. В автомобілях з різних років випуску стоять різні комплектуючі, а з 2016-го прийшли зміни і у зовнішній вигляд автомобіля – Face Lift. У новіших «обличчя» симпатичніше. Моя – з новіших, випуск – листопад 2016-го року. Вартість цієї машини – 55 тисяч доларів, а нової – близько 100 тисяч.Існують європейські та американські версії Tesla. Ця – з Америки. Вони відрізняються видами зарядки, задніми фарами та іншими дрібницями. Американські зроблені під 1 фазу і роз’єм для зарядки в них специфічний – використовуються тільки в автомобілях Tesla. У європейських Tesla має три фази і роз’єм для зарядки type 2 mennekes.

Тут стоїть 75-та батарея, її вистачає на 350-400 км, залежно від манери їзди. Це десь як до Львова й назад до Коломиї. Батарею зарядити можна за 10 – 12 годин в домашніх умовах або 1 – 2 год. на швидких зарядках типу CHAdeMO (яка скоро з’явиться у Коломиї). Ставлю на ніч, так найзручніше, коли ще є тариф день/ніч.

Тут за замовчуванням стоїть коробка автомат: передач немає. Салон – еко-шкіра високої якості. Є повний автопілот, але через відсутність розмітки ця функція не завжди працює.

Вона привертає увагу, але не викликає агресії. Видно, що це добрі машини. Вони ламають стереотипи злості".

Коломия відкрита для електромобілів

"У Коломиї – близько 10-ти електромобілів. У місті ми вже сформували команду, яка може обслужити такий автомобіль від "А" до "Я", зробити все. Tesla – як комп’ютер: легко діагностувати помилки та виправляти їх. Зремонтувати можна все.

Зараз ми у Коломиї ставимо швидкісну зарядну станцію, яка підійде для всіх існуючих електрокарів. Станція, мабуть, буде в районі «Кляштору» – там біля МРЕМу є потужності. Ми вже провели перемовини, потрібно почекати два місяці на обладнання. Установка дорога, орієнтовно 10 тисяч євро. Економічно вона не вигідна, але на підтримку електромобілів ми вкладаємо в це кошти.

У перспективі хотілося б ще доріг у Коломиї".Плюси та мінуси Tesla

"Основна перевага Tesla – вона дешева в обслуговуванні: не потрібно замінювати мастила та проводити сервіси кожні 10 тисяч кілометрів. Потрібно змінювати тільки колеса. Через потужність автомобіля (400-800 кінських сил) вони можуть зношуватися трохи швидше. Це економія, адже кожен сервіс коштує грошей.

Зараз Tesla – найбезпечніші авто у світі, завдяки своїй рамній конструкції і відсутності ДВЗ спереду.

Найчастіше на місці двигуна внутрішнього згорання в електроавтомобілях знаходиться передній багажник, і в США тут дітей пеленають, ставлячи зверху столик.

Вага – дві тонни. Це багато для авто, кузов якого зроблений з алюмінію, але за рахунок того, що вся маса розташована знизу, вона добре тримається на дорозі.

У Tesla батарея охолоджується та підігрівається, загалом – працює за комфортних умов, не в критичних температурах. За рахунок цього вона не зношується так швидко. Наразі відомі ситуації коли автомобілі Tesla проїжджали по 600 тис. км, і батарея в авто втратила тільки 15% ємності. Найбільша біда електрокарів – втопити батарею (повінь).

В мене було близько 20 – 22 авто: спортивних, заряджених, бензинових і дизельних. Але після "батарейки" не хочеться повертатися до чогось іншого. Це зайва вібрація, шум... Тільки ввімкнув музику – і все, пливеш…

Великим плюсом є те, що машина (електромобіль) не шкодить довкіллю, не впливає на забруднення повітря. Хіба не цього ми чекали?".

Електрокари через призму України

"Перший крок, який зробила Україна, – знизила ПДВ та акциз на електроавтомобілі. Це важливо. Розмитнення цього автомобіля коштує символічних 100 євро, коли на бензиновий автомобіль коштувало б близько 5000 євро. За рахунок цього Tesla виграє в українському законодавстві. На цьому поки що все. Встановлення заправок – наразі комерційна ініціатива, але вона не приваблива, як така. Це роблять просто для підтримки ринку".

Економія на пальному

"Кілометр на дизелі в середньому коштує три гривні, а тут – 20 – 50 копійок. В Україні – перевиробництво електроенергії. Зробити чітку мережу заправок, які б гарно та швидко обслуговували електричні автомобілі, – просто, але потрібне, по-перше, – бажання, а по-друге, – в нас застарілі мережі, вони не можуть передати тієї потужності.

З експрес-зарядками, які заряджають швидко та потужно, – проблема. Це хочуть виправити: сказали, що до кінця цього року Tesla в Україні поставить Tesla Superchargers. Наприклад, в Америці кожні 40 – 50 км є місця для швидкої заправки. Там авто повністю можна зарядити за 30-40 хвилин. Стаєш відпочити, випити кави, за цей час автомобіль знову зарядиться на 400 км.

Офіційного сервісу Tesla в Україні, та навіть Польщі, ще немає. Найближчий – у Відні чи Мілані.

Найбільший мінус (для власника Tesla) – погані дороги та відсутність чіткої інфраструктури. Але і це мине…".АВТОР: Юлія МАРЦІНОВСЬКА