ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Ладкання, вбирання деревця, виставка весільних вінків: сьогодні стартує фольклорний фестиваль "Коломийка"

Сьогодні у Коломиї стартує XV Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль "Коломийка - 2019".

З нагоди фестивалю та Міжнародного дня музеїв об 11 год. в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття відбудеться фольклорне дійство "Весілля у піснях та ладканках".

Захід організований спільно з відділом культури Коломийської районної ради та присвячений особливостям весільного обряду Гуцульщини та Покуття ХХ століття.

У програмі дійства: відтворення весільних обрядів – ладкання, вбирання деревця, шиття вінка, благословення; виставка весільних атрибутів – вінків молодих, дружок, обрядових хлібів, рушників; презентація книжки Миколи Гаєвого "Ой заграли музиченьки" (весільний обряд с. Нижній Вербіж).

У фольклорному святі візьмуть участь громади сіл Отинія, Великий Ключів, Печеніжин, Ворона, Сопів, а також троїсті музики с. Мишина Коломийського району.

Продовжиться фестиваль у неділю, 26 травня, у Королівці.

Нагадаємо, спеціальні гості цьогорічного фестивалю – народна артистка України Ніна Матвієнко, народний артист України Валерій Маренич, народний артист України, гуморист Гриць Драпак, дует “Писанка”, заслужені артисти Алла Кобилянська і Михайло Попелюк та відомий шоу-мен Василь Мельникович (Гуцул-Хуліган)”.

Детальну програму фестивалю дивіться нижче:
Відеоанонс фестивалю "Коломийка":Як повідомляли, до фестивалю “Коломийка” побачили світ мініатюрні книжечки з коломийками, прислів’ями, приказками про Коломию, а також перші в Україні листівки з жартівливими коломийками.